Bahçeli'den yeni af çıkışı

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin 24 Haziran seçimleri öncesi beyannamesini açıklıyor. Bahçeli, af çağrısıyla ilgili olarak, 'Biz ise cezaevindeki ülküdaşlarımızla birlikte, kader mahkumları için af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar' dedi. Bahçeli, affın sınırını, 'Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader mahkumlarına af çıkarılması' sözleri ile çizdi.

Bahçeli'den yeni af çıkışı

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin seçim beyannmamesini açıklıyor.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Vicdanımız Türk, vatanımız Türk, milletimiz Türk, devletimiz Türk.

Hepinizi övgüyle, özlemle selamlıyorum. Ayırmadan farklı görmeden milletimizin bütün evlatlarını bağrıma basıyorum.

MHP olarak yarım asırlık onurlu mücadelemizde nice imtihanlarla sınandık. Nice badirelerden geçtik, nice belalarla karşılaştık. Kayanın içini imanla yarıp filiz filiz büyüyüp çınarlaşmayı bildik. Başaracağımıza inandık.

Ülkülerimizin yörüngesinden çıkmadık, çıkmayacağız. Davamızdan dönmedik. Hesabi değil, hasbi davrandık. Ülkücü doğduk, ülkücü yaşadık, ülkücü ölmeye de ant içtik. Karşımıza geçip zindan dediler, vatan sağolsun dedik. İdam dediler, Allah'ın takdiri, kabul ettik. Katran dökmüş gecelerde ayazları yenmekle kalmadık. Sükut kadar kimsesiz kaldık ama küsmedik, her zaman çığlık kadar hür olduk. Unutulsak da unutmadık, unutturmadık.

"BUNLARI NOT EDİYORUZ, 24 HAZİRAN'DAN SONRA MUHAKKAK SURETLE YAPACAĞIZ"

İtibar cellatlığına soyunan, küçücük akılları ile gazete, televizyon ve sosyal medyadan dedikodu üreten kim varsa, alçaktır, haindir, kripto damarın can çekişen son kalıntılarıdır.

Bunları not ediyoruz. Bunlarla ilgili gereğini 24 Haziran'dan sonra muhakkak suretle yapacağız.

"TÜRK MİLLETİ İNEN ÇIKAN DOLARLA KURULMADI"

Türk milleti dövizle kurulmadı, inen çıkan dolarla kurulmadı, onsuz da bir şey kaybetmez.

SÖZLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Birileri açısından imkansız gibi görülen tarihsel yolculuğumuz başta kurucumuz Türkeş Bey ve ülküdaşlarımızın mücadelesi ile bugünlere ulaşmıştır. İşte Milliyetçi Hareket, işte fazilet, işte adam gibi adamlık. (Bahçeli'nin bu sözleri ayakta alkışlandı)

5 benzemez birdenbire Millet ittidakında buluşmuş. Düzeltiyorum, bunlarınki millet ittifakı değil, zillet ittifakı.

İYİ Parti de dahil, alayı PKK'lı Demirtaş'ın affını istiyor.

AF AÇIKLAMASI

Bir başka tuhaf benzerlikse hepsinin birden sözde Kürt sorunundan bahsetmesidir. Biz ise cezaevindeki ülküdaşlarımızla birlikte, kader mahkumları için af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar.

VAATLER

Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader mahkumlarına af çıkarılması...

Vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçları ve yoksulluk tuzağından kurtarılması...

Esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi...

AVM yasasının yeniden ele alınması...

BEYANNAMENİN ANA BAŞLIKLARI

Partinin iki bölümden oluşan beyannamesinin ilk bölümünde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından halk oylamasına giden süreç ve bu çerçevede cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerekçeleri ve neler getirdiği ile Cumhur İttifakı’nın hedefleri yer alacak.

"KADER MAHKUMLARINA AF"

MHP’nin seçim beyannamesinin ikinci bölümünde ise ekonomiden sağlığa, eğitimden af konusuna kadar vaadlerde bulunuluyor.Beyannamede, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, vatandaşın kredi ve kredi kartı borcunun yapılandırılması ve kader mahkumlarına af dikkat çekiyor.Eğitim alanında da sınava ihtiyaç kalmayacak bir sistem hedefi çerçevesinde sınavsız üniversite ile sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı vaadi yer alıyor.Beyannamede, ekonomide ihtiyaç duyulan yapısal reformların hızla hayata geçirileceği ve bu kapsamda vergi kanunlarının da sadeleştirileceği vaadinde de bulunuluyor.

"HİLALE YILDIZ OL"

Bu arada MHP, seçim kampanyasında kullanacağı ve “Cumhur İttifakı” ana ekseninde belirlenen sloganlarının yanında “Hilale yıldız ol” sloganı da kullanılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327