Bakan Çelik'ten polise uyarı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’da kendisine sorunlarını iletmek isteyen gruptakilere engel olan polisleri ’Sakin olun’ diyerek uyardı. Çelik, grupta bulunanları dinledi ve yaşanan sorunu not aldı.

Bakan Çelik'ten polise uyarı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Viranşehir İlçesi’nde husumetli olan iki ailenin barış yemeğine katılmak üzere sabah saatlerinde Şanlıurfa’ya geldi. GAP Havaalanı’na gelen Bakan Çelik’i, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Celalettin Güvenç, belediye başkanları, bürokratlar ve partililer karşıladı.

Bu sırada alan dışında bekleyen 70 kişilik bir grup ise Viranşehir yolu üzerinde bulunan Dağeteği bölgesindeki arazilerinin yeşil alan ilan edilerek imar izni verilmediği gerekçesiyle Bakan Çelik’e sorunlarını iletmek istedi. Ancak, polisler alandan çıkarak Viranşehir’e hareket edecek olan Bakan Çelik ile grubun görüşmesine izin vermedi. Bu duruma öfkelenenler ile kendilerine engel olan polisler arasındaki tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü.

Gerginlik sırasında bazı kişiler polis kordonunu aşarak konvoy ile alandan hareket eden Bakan Çelik’in aracının önünü kesmeye kalkıştı. Yaşanan arbedeyi fark eden Bakan Çelik, aracını durdurarak grubun yanına gitti. Bakan Çelik, vatandaşları engelleyen polislere sakin olması uyarısında bulunduktan sonra grupta bulunanları dinledi ve yaşanan sorunu not aldı.

Çelik, konuya ilişkin yetkililerden bilgi alacağını ve çözümü için yardımcı olacağını anlatarak kalabalığı sakinleştirdi. Görüşme sonrası sorunlarını ileten gruptakiler alandan evlerine dönerken, Bakan Çelik ve beraberindekiler ise Viranşehir’e hareket etti. Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327