Balıkesir Valiliğinde Değişim

Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valisi Ahmet Turhan merkeze alınırken, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Balıkesir’e atandı.Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesinde 31 ili kapsayan kararla 9 ilin valisi merkeze çekildi. Buna göre Balıkesir...

Balıkesir Valiliğinde Değişim
Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valisi Ahmet Turhan merkeze alınırken, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Balıkesir’e atandı.
Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesinde 31 ili kapsayan kararla 9 ilin valisi merkeze çekildi. Buna göre Balıkesir Valisi Ahmet Turhan merkeze alınan valiler arasında yer alırken, Vali Turhan’dan boşalan koltuğa ise Kırklareli Valisi Mustafa Yaman atandı.
VALİ YAMAN KİMDİR
1961 yılında Çorum İlinin Osmancık İlçesinde doğdu. İlkokul, Orta ve Lise öğrenimini Osmancık İlçesinde tamamladı.1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Avukatlık stajını bitirdi. İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşaviri olarak atandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdürlüğü, Tunceli Valiliği ve Giresun Valiliği görevlerinde bulundu. Mustafa Yaman 13.03.2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 12.03.2011 tarih ve 27873 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle, Kırklareli Valiliği görevine atandı. Avukat Gülseren Hanımla evli olup 1 çocuk babasıdır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327