BARTIN’DA YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

Bartın Devlet Hastanesi’nde 2. basamak yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.Açılış törenine Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Bartın Kamu Hastaneler...

BARTIN’DA YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ
Bartın Devlet Hastanesi’nde 2. basamak yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.
Açılış törenine Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve davetliler katıldı. Açılış öncesi Genel Sekreter Osman Açıkgöz hastanede yapılan çalışmalarla ilgili protokol üyelerine bilgi verdi. Törende slayt eşliğinde hastanede yapılan çalışmalarla alakalı bilgilendirme yapan Genel Sekreter Açıkgöz, “Türkiye’deki en iyi yoğun bakım ünitelerinden bir tanesi burasıdır. Oldukça donanımlı ve kapasiteli bir yoğun bakım açılmış oldu. 1 milyon TL’ye mal olan yeni yoğun bakım ünitesiyle birlikte yatak kapasitesinde önemli bir artış yaşandı. 2015 yılının ilk yarısı için planladığımız bir yoğun bakımımız daha var” dedi.
Devletin amacının insanlara daha iyi sağlık hizmeti olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu ise, “Devletimizin sağlık hizmetlerinin bu kadar güzel veriliyor olması ve buna destek olan siyasi partilere, hükümetimize, STK örgütlerine ve Bartın halkına çok teşekkür ediyorum. Bugünde Zonguldak’tan hasta geliyor. Belki yarın Kastamonu’dan, Sinop’tan ve Samsun’dan da hastaları hastanemizde tedavi etme imkanına kavuşacağız” dedi.
Milletvekili Tunç ise, “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz olmak üzere tüm hekimlerimize, hemşirelerimize, ebelerimize, sağlık memurlarına ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Gerçekten hastanemiz çok ama çok mesafe katetti. Genel Sekreterliğin kurulmasından sonra 2 yılda yenileme ve yatırımda önemli gelişmeler sağlandı. Servislerin eski ve yeni durumları arasında çok büyük farklar var. Yoğun bakım ünitelerinin yatak kapasitelerinin artırılması Bartın’da önemli bir ihtiyacımızı karşılamış olacaktır” diye konuştu.
Son olarak Genel Sekreter Dr. Osman Açıkgöz, hizmete giren 2. basamak yoğun bakım ünitesini protokol üyelerine gezdirerek, bilgiler verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327