Başarılı Sporcular, Merak Edilenleri Cevapladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Büyük Adımlar Projesi kapsamında dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen ile milli rallici Özlem Akgüç Doğan gençlerle bir araya geldi.Ülkemizin dört bir yanında kurulan Gençlik Kampları’nda...

Başarılı Sporcular, Merak Edilenleri Cevapladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Büyük Adımlar Projesi kapsamında dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen ile milli rallici Özlem Akgüç Doğan gençlerle bir araya geldi.
Ülkemizin dört bir yanında kurulan Gençlik Kampları’nda yaz aylarını spordan eğitime kadar çeşitli faaliyetlerle sürdüren gençler, başarılı sporcularla da bir araya gelerek merak ettikleri sorulara cevap arıyor.
Antalya Duacı Gençlik Kampı’nda konaklayan gençler, dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen ve milli rallici Özlem Akgüç Doğan ile buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan programda aktif sporculuğun gündelik hayata yansımalarından, uluslararası başarılara imza atmanın verdiği gurura kadar çok sayıda konu başlığı değerlendirildi.
ERCÜMEN: “KAMPLARDAKİ ENERJİ BİZİM İÇİN MOTİVASYON KAYNAĞI”
Şahika Ercümen, Gençlik Kampları’nda bulunmanın mutluluk verdiğini belirterek, “Şu an gözlerdeki heyecanı görebiliyorum. Buradaki enerji biz sporcular için önemli bir motivasyon kaynağı. Bu süreçte gençlerimizi sporla buluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Henüz 11-12 yaşlarındayken suya olan tutkusunu net bir şekilde fark ettiğini ifade eden Ercümen, “İlk dalış denemelerimde kaç dakika suyun altında kalabildiğimi hatırlayamıyorum. Net olarak hatırladığım astım olduğum için spordan uzaklaştırılmama rağmen kaçamak dalışlarda bulunduğum” diye konuştu.
DOĞAN: “GELECEK YILLARDA SAKİNCE ARACINIZI KULLANIN”
Milli rallici Özlem Akgüç Doğan ise henüz çocukluk çağlarındayken dedesinin motorunu gizlice kaçırdığını söyleyerek, “Dedemin uyarılarına rağmen sık sık motoru kaçırıyordum. Sonunda babam hevesimi fark etti ve karne hediyesi olarak scooter aldı. Böylece sürücülüğe ‘merhaba’ dedim” şeklinde konuştu.
Gündelik yaşantısında trafikte ne gibi sıkıntılar yaşadığı yönünde gelen soruyu yanıtlayan Doğan, “Arada ne yazık ki bir takım sıkıntılarla karşılaşabiliyorum. Ama genel olarak sakin bir şekilde güvenle aracımı kullanıyorum. Hepinizin de gelecek yıllarda tutunması gereken tavır da bu olmalı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327