banner333

Başkan Bakıcı: “selçuk’ta Engel Tanımayacağız”

Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, engellilere verilen değerin bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösterdiğini söyledi. Bu noktada yerel yönetimlere çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Bakıcı, “Yaşama tutkusuyla hiçbir...

Başkan Bakıcı: “selçuk’ta Engel Tanımayacağız”
Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, engellilere verilen değerin bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösterdiğini söyledi. Bu noktada yerel yönetimlere çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Bakıcı, “Yaşama tutkusuyla hiçbir engel tanımayanların önünde saygıyla eğiliyor, zorluk ve sıkıntıları el ele aşacağımıza inanıyorum. Yani Selçuk’ta engel tanımayacağız. Selçuk Belediyesi olarak engelli hemşerilerimin her zaman yanında olacağımızın buradan sözünü veriyorum” dedi.
Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği (SELENDER) ve Goncagül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin ortaklaşa hazırladığı ‘Engelli Olmak’ adlı seminere katılan Başkan Zeynel Bakıcı, Selçuk’ta engellerin bir bir aşılacağını kaydetti.Ev sahipliği yaptığı seminerde kısa bir konuşma yapan Bakıcı, engelli hemşerilerimizin bağımsız ve mutlu fertler olarak yaşaması için Selçuk Belediyesi olarak imkanları seferber edeceklerini bildirdi. Pamucak Sahilinde önceki yaz engelli ve aileleri için kamp imkanı sağladıklarını sözlerine ekleyen Bakıcı, ayrıca engelli ve yaşlılar için de evde bakım hizmetlerini projesini hayata geçireceklerini dile getirdi.
Doğuştan engelli evlilik ve aile danışmanı Psikolog İlknur Peder de Engelliler Günü’nün ‘farkındalık günü’ olduğuna dikkat çekti. Peder, “Toplumda engellilere iki farklı bakış açısı oluyor. Bu algılardan biri acıma, biride ‘olağanüstü yetenekli, mucize kişi’ bakış açısı. Ben bu iki yaklaşımı da kabul etmiyorum. Biz ne acınacak durumdayız ne de mucize insanlarız. Her birey kendine ait özellikleri var. Engel de kimliğimize ait özelliğimizdir” diye konuştu.
‘Engelli Olmak’ seminerinde SELENDER Başkanı Esat Küçükzeybek, Neyzen Murat Gezer eşliğinde okuduğu şiirlerle dinleyicilere duygulu anlar yaşattı. 4 şiiri ney eşliğinde okuyan Küçükzeybek, gelişmelerle ilgili sunum yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327