BAŞKAN ÇELİK’TEN TANRIVERDİ’YE TEŞEKKÜR

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 600 Bin TL’lik hibe desteği için Tanrıverdi’ye teşekkür eden...

BAŞKAN ÇELİK’TEN TANRIVERDİ’YE TEŞEKKÜR
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 600 Bin TL’lik hibe desteği için Tanrıverdi’ye teşekkür eden Çelik’e, Tanrıverdi yapılacak olan her projede destek olacaklarının sözünü verdi.
AK Parti Manisa İl kongresine katılmak üzere Manisa’ya gelen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarete Tanrıverdi’ye AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut ve teşkilat mensupları eşlik etti.
Şehzadeler Belediyesi olarak yapılan birçok projede AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin kendilerine her türlü desteği verdiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekilimizi ağırlamak bizler için bir onurdur. Geldiğimiz günden bugüne kadar, bize her türlü desteği sağladılar. O sıkıntılı kuruluş dönemlerimizde Ankara’da bakanlıklarda yapılabilecek her türlü konularda tam destek verdiler. O desteklerinde bir örneği olarak bugün, basınla ilk defa paylaşmak istiyorum. Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi’nin Çevre ve Şehircik Bakanı İdris Güllüce ile yaptığı görüşmeler neticesinde Şehzadeler Belediyemize 2 tane yol süpürge kamyonu ve konteyner desteği ile toplamda yaklaşık 600 Bin TL’lik hibe desteği sağlanmıştır. Yazıları gelmiştir. İhtiyaçları sınırsız olan bir belediyeye hibe desteği sağladıkları için çok teşekkür ederiz. İnşallah daha güzel hizmetleri birlikte hayata geçireceğiz” dedi.
Şehzadeler Belediyesinin çok kısa sürede büyük işlere imza attığını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “Öncelikle değerli Belediye Başkanımıza bu sıcak karşılamadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Şehzadeler Belediyesi yeni kurulmuş olmasına rağmen kısa sürede büyük işlere imza atmıştır. Doğrusu belediye başkanımız göreve gelir gelmez ellerini sıvadı mesai arkadaşları ile birlikte Şehzadeler kentimiz daha yaşanır bir şehir olması adına çalışmalar ortaya koymuştur. Bu anlamda Şehzadeler’de yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizlere iletilmektedir. Şehir memnuniyeti kazanılmışsa belediye başkanı daha 300 gününde halkın gönlüne girmişse bundan sonrası daha da iyi olacak demektir. Çünkü 300 gün içinde böylesine büyük bir ilçede hizmetlerinizi göstermeniz halkın yanında ola bilemeniz kolay bir iş değil. Hem işinize bakacaksınız hem halkın gönlünü alacaksınız bu kolay bir iş değildir. Doğrusu 300 günlük bir değerlendirme yapacak olursak burada belediye başkanımız değerli kardeşim Ömer Faruk çelik karnesini almış ve sınıfını geçmiştir. Başarılı hizmetlerini devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
“HER ZAMAN BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”
Şehzadeler ilçesinde yapılacak olan tüm projelerde bu güne karar olduğu gibi sürekli destek vereceklerini ifade eden Tanrıverdi, “Her zaman ifade ettik. Büyükşehir belediyesi Şehzadeler belediyesinin ihmal etmese de, hizmette geri kalsa da biz kesinlikle buna göz yumamayız, elimizden gelen gayreti ortaya koyar, belediyemize gereken desteği veririz. Bu noktada hemşehrimizin daha yaşana bilir bir şehirde yaşamasına katkı sağlarız. Bu bağlamda ilk günden bu yana iyi bir şekilde diyaloğumuz devam etmekte. Bizlerde Ankara’daki birikimlerimizi Şehzadeler Belediyemizin lehine kullanmaktayız. İlk günden beri birçok işi ortaklaşa yaptık. Değerli belediye başkanımız şehir için önemli görmüş olduğu süpürge makinesini bizlerden talep etmişti. Şehrin temizliği ve hijyeni açısından böyle bir araca olan ihtiyaç için bizlerde bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduk. Başkanımız bizden bir adet talep etmişti. Bizde Şehzadeler ilçemize iki tane süpürge aracını bakanlığımızdan temin ettik. Önümüzdeki günlerde de Şehzadeler Belediyesine bir çöp toplama kamyonu sözümüzde var. Bu araçlarımızı belediyemize teslim ederek şehrimizin temizliğine önemli bir katkı sağlamış olacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Belediyemize sağlamış olduğu bu desteklerin toplam maliyeti 600 Bin TL değerindedir. Şehzadeler’imize hayırlısı olsun.” dedi.
Tanrıverdi konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Ayrıca bu tür çalışmalar için bildiğiniz gibi kardeş belediyecilik uygulaması var. Şehzadeler Belediyemiz ile Gaziantep Şehit Kamil belediyemiz kardeş belediye olmuşlardır. Belediyecilik anlamında oldukça ileri seviyelerde olan bir belediye ile yeni kurulmuş olan Şehzadeler Belediyesinin kardeş belediye olması da büyük bir avantajdır. İnşallah bu noktada hem kardeş belediyecilik uygulamasıyla hem Ankara’dan gerekli destekleri almasıyla ve kendi iç dinamiklerini verimli bir şekilde kullanmasıyla, kendi cari gelirlerini iyi yönetmesiyle başarılı bir belediyeciliği Manisa görmüş olacak. Tabi ki gönül isterdi ki Büyükşehrin imkânları buna katılmış olsaydı, ancak bu gerçekleşmedi. Ama uzak değil. Gördüğünüz gibi görev süresinin bir yılı tamamlanmak üzere. Seçimler 5 yıllığınadır. Dolayısı ile ben inanıyorum ki Manisa neyi kaybettiğinin farkına vararak büyük şehir belediyesinin de AK Partili olmasını sağlayacaktır. Bu çerçevede henüz şehrin büyük sorunlarına adım bile atılamamıştır. Çöp sorunu dağ gibi büyümüştür. Atık su sorunu önlenemez noktaya gelmiştir. Trafik sorunu, otopark sorunu can yakıcılığı ile devam etmektedir. Sosyal donatı alanlarının gerçekleşmemesi hepimiz üzmektedir. Çocuklarımızın daha rahat gezecekleri park alanlarının yapılamıyor olması gerçekten bizleri üzmektedir. Özellikle şehrin içinde kalan batı kışlanın kaldırılmasını konuşamıyorlar bile. Gediz projesini artık dillerine bile alamıyorlar. İnşallah bunların yapılması yine bizlere yani AK Partili bir Büyükşehir belediyesine nasip olacak. Ama tüm bunlara karşılık Şehzadeler Belediyemize Su ve Orman Bakanlığı tarafından Spil Dağı Milli Parkını Şehzadeler Belediyemize tahsis ettik. İnşallah o milli park Şehzadeleri ayrı bir noktaya, ayrı bir vizyona taşıyacaktır. Spil Dağı Milli Parkı ile ilgili Teleferik projesini hayata geçirdiğimiz zamanda Şehzadeler ilçesi Türkiye’nin önemli bir ilçesi olacak. Bizlerde bunun haklı onurunu ve gururunu yaşamış olacağız. Ben gayretli çalışmalarından dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bunu yanı sıra seçilmiş olan Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımıza ve belediye personeline de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehzadeler Belediyemiz halkımız adına gerçekleştirmeyi planladığı tüm projelerde her zaman yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum.”
Konuşmaların ardından anı defterini imzalayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’ye Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik hediye takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327