Başkan Eser’den Gürün’e Ziyaret

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Sivas’ın Gürün İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir ve Belediye Başkanı Nami Çiftçi’yi ziyaret etti.Bir süre önce Gürün’e atanan Kaymakam Fatih Özdemir’i yeni görevinden dolayı kutlayarak hayırlı...

Başkan Eser’den Gürün’e Ziyaret
Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Sivas’ın Gürün İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir ve Belediye Başkanı Nami Çiftçi’yi ziyaret etti.
Bir süre önce Gürün’e atanan Kaymakam Fatih Özdemir’i yeni görevinden dolayı kutlayarak hayırlı olsun dileklerini ileten Eser, komşu ilçe olarak her zaman ortak hareket edeceklerini söyledi.
Gürün’le yakın bir diyalogları bulunduğunu ifade eden Eser, “Kültürümüz, insanlarımız arasındaki akrabalık bağları, ticari ilişkilerimiz gibi birçok ortak paydamız var. Ayrıca Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi bölge halkının istifade ettiği bir kurum olarak Güründeki vatandaşlarımızın da hemen yanı başında hizmet sunmaktadır. Komşu ilçelerin yöneticileri olarak her konuda işbirliği içerisinde olunması gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda biz üstümüze düşeni yapmaya hazırız, bilgi ve tecrübe paylaşımı, dayanışma gibi her konuda gerekeni sağlayacağımızı ifade etmek isterim” dedi.
Kaymakam Özdemir de nezaketinden dolayı Eser’e teşekkür ederek, “Darende, turizm potansiyeli ve sahip olduğu özellikleri ile bize en yakın bir cazibe merkezi. Gürün’ün gelişimine katkı sunmak için turizm değerlerimizi bölgeye gelen turistleri ilçemize çekerek artırmayı planlıyoruz. Darende’yle ortak hareket ederek projeler üreteceğiz” diye konuştu.
Özdemir, Eser’e ilçede yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen yarı olimpik yüzme havuzunu gezdirdi. Havuzda incelemelerde bulunan Eser, benzer bir projeyi Darende’de hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Eser daha sonra Belediye Başkanı Nami Çiftçi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Eser, Gürün’de alt yapının ardından ilçenin temel ihtiyaçlarından bazı sosyal ve ticari hizmetlerin yapılmış olmasının artı değer kattığını belirtti.
Çiftçi de ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğu Eser’in Darende’ye güzel projeler kazandırarak ilçenin marka değerini artıracağına inandığını kaydetti. Çiftçi, “Darende, ‘Beşbelde’ olarak bilinen, tarihi, doğal ve inanç turizmi değerleri ile ismini çok önceleri duyurmuş bir yer. Darende’nin doktor bir belediye başkanı tarafından yönetiliyor olması gerçekleştirecek proje ve hedefler ile ilçenin ismini daha geniş kitlelere duyurulacağının kanıtıdır” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327