Başkan Kafaoğlu, Zabıta Teşkilatının 188. Yılını Kutladı

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. yılı, Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde düzenlenen törenle kutlandı.Törene Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Teknik...

Başkan Kafaoğlu, Zabıta Teşkilatının 188. Yılını Kutladı
Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. yılı, Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde düzenlenen törenle kutlandı.
Törene Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Zabıta Müdürü İsmail Berber ve birim müdürleri ve zabıtalar katıldı. Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. yılını kutladıklarını belirten Zabıta Müdürü İsmail Berber, "1-7 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanan zabıta haftasını kurtuluş şenlikleri sebebiyle bugüne erteledik. Etkinlikte sizleri aramızda görmekten dolayı çok mutlu olduk" dedi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise, zabıtaların, insanların daha sağlıklı ve gelişmiş bir Altıeylül’de yaşamalarını sağlamak için çalıştığını vurgulayarak, “Zabıtanın halka dönük yüzü var, biz bütün projelerimizde insan merkezli çalışıyoruz. Vatandaş ile diyaloglar önemli, insanların mutluluğu için çalışıyoruz. ’Altıeylül mutlu insanların şehri’ diyoruz. Bu yüzden insanlarla olan ilişkilerimizde son derece hassas olacağız, dikkat edeceğiz. Sizler sadece kendinizi temsil etmiyorsunuz. Altıeylül Belediyesi’ni temsil ettiğinizden çok daha hassas, nazik ve kibar olacaksınız. Çünkü vatandaşlara hizmet etmek için görev aldık. Bu konuda eski zabıta anlayışının ötesinde, yani gardiyan tipinde bir zabıta değil, garson tipi bir zabıta anlayışını getirmemiz lazım. Vatandaşlar bizim herşeyimiz. Bizler onlara hizmet etmek için seçildik. Sizler de onlara hizmet etmek için görev yapıyorsunuz. Onun için insani ilişkiler son derece önemli, bunları sakın atlamayın. Tabii ki sıkıntılı ve gergin anlar oluyor. Ama sabır herşeyin başıdır. Sevgiden, saygıdan, sabırdan, fedakarlıktan ve çok çalışmaktan zarar gördüm diyen insan görmedim. Kim zarar gördüyse ya da bir problem varsa ya sevgisizlikten, ya saygıda kusurdan, sabırsızlıktan, ya da hiç fedakarlık yapmıyordur. Vatandaşlarla olan münasabetleriniz çok önemli. Çünkü sizler bizim dışa dönük çalışan personelimizsiniz. Sizlere güveniyorum. Altıeylül Belediyesi bir numara olmalı. Zaten Balıkesir’in 1 numaralı ve en büyük ilçesiyiz. O zaman bu sorumluluğu üzerimizde omuzumuzda taşımamız lazım. Hal ve hareketlerimizde, davranışlarımızda hep bunlara dikkat etmemiz gerekiyor" diye konuştu.
Kafaoğlu, zabıtalara çeşitli hediyeler takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327