Başkan Kurt, Cunudiye Mahalle Muhtarı Ata İle Buluştu

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Cunudiye Mahalle Muhtarı Sevil Ata ile bir araya geldi.Mahalle sakinlerinin de yer aldığı toplantıda Başkan Kurt, Cunudiye Mahallesi ile ilgili istek ve şikâyetleri dinledi. Başkan Kurt yaptığı konuşmasında,...

Başkan Kurt, Cunudiye Mahalle Muhtarı Ata İle Buluştu
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Cunudiye Mahalle Muhtarı Sevil Ata ile bir araya geldi.
Mahalle sakinlerinin de yer aldığı toplantıda Başkan Kurt, Cunudiye Mahallesi ile ilgili istek ve şikâyetleri dinledi. Başkan Kurt yaptığı konuşmasında, “Mahallelerde demokratik bir sistem kuracağız. Eğer bu mahallede çevresinden rahatsız olan, toplumsal olaylardan rahatsız olan ve bu olaylara yön vermek isteyen insanlar varsa bunları bir araya toplamak gerekir. Bu toplanan insanlar olayları tartışacak ve çözüme kavuşturacak. Bu ortamın oluşturulması için insanları toplumsal dayanışmaya çekmenin en önemli yolu mahalle meclisleri. Mahalle meclislerinin bir an önce kurulmasında yarar var. Çünkü ileriki zamanlarda mahalle meclisleri olmayan mahalleler bazı hizmetleri almakta güçlük çekebilir. Mesela 65 yaş üstü vatandaşlarımız için yaşlı bakım merkezi kuracağız, hizmet servisi kuracağız burada bu kişiyi nasıl tespit edeceğiz, mahalle meclisinin verdiği kararlarla, çünkü mahalleyi en iyi tanıyan onlar. Mahalle meclisinin aldığı kararlar doğrultusunda belediye olarak gereken her konuda destek sağlayacağız. Bu hizmeti de mahalle meclislerini teşvik olarak değerlendiriyoruz. Mahalle meclisi çalışmaya başladığı zaman bu sokakta bu mahallede bir tek muhtar yerine 20 tane gönüllü görevli çıkacak” dedi.
Başkan Kurt sözlerinin sonunda, Cunudiye Mahallesinin istek ve şikâyetlerini en kısa zamanda değerlendireceklerini ve çözüme kavuşturmak için her türlü çalışmayı yapacaklarını ifade etti.
Cunudiye Mahalle Muhtarı Sevil Ata ise, “Göreve geldiğim günden itibaren, Odunpazarı Belediyesi’nden isteklerimiz oldu ve en kısa zamanda gerçekleşti. Bu konuda başta Başkan Kurt olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327