Başkan Sekmen’in Mevlid Kandili Mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sekmen, yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: "Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda...

Başkan Sekmen’in Mevlid Kandili Mesajı
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sekmen, yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: "Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir. Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısacası insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Bu kandilde insanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlâkını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark etmekteyiz."
"SEVGİ VE İMAN TOPLUMSAL BARIŞIN TEMELİDİR"
Başkan Mehmet Sekmen, sevgi ve imanın toplumsal barışın temeli olduğunu ifade etti. Sekmen, şöyle devam etti: "Sevgi ve rahmet Peygamberi olan Kutlu Nebi, ’İman etmedikçe Cennet’e giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçek manada iman etmiş olamazsınız’ diye buyurarak sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı olarak ifade etmiştir. O, bize Allah’a iman edip onu sevmeyi, ona bağlanarak iç barışı ve doğru yolu bulmayı, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin ve her şeyin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Bu vesileyle hemşerilerim ve Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlar, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327