Başkan Tahmazoğlu, Gazi Temsilcilerini Ağırladı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem ile Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu ziyaret etti.Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube...

Başkan Tahmazoğlu, Gazi Temsilcilerini Ağırladı
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem ile Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu ziyaret etti.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem ile Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, her yıl ülke genelinde kutlanan ‘19 Eylül Gaziler Günü’ öncesinde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatan için büyük fedakarlıkta bulunmuş gazilerin her zaman yanında olacaklarını ifade etti.
Ziyarette konuşan Başkan Tahmazoğlu, şunları söyledi:
“Yarın Gaziler Haftamız başlıyor. 19 Eylül Gaziler Günü içinde bulunduğu hafta münasebetiyle ben öncelikle vefat eden gazileri rahmetle anıyorum. Yaşayan gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Vatanımızın savunması için canlarını seve seve ortaya koyarak bu fedakarlığı gösteren gazilerimiz, elbette her türlü takdire şayandır. Onlar bize emanettir. Şehitlerimiz, şehit ailelerle birlikte gazilerimizle de her zaman birlikteyiz. Onların yanındayız. Her türlü desteği, bize düşen vazifeyi yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyor, bu vesileyle tüm gazilerimizin ‘Gaziler Haftasını’ kutluyorum.”
Ziyarette söz alan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem, şöyle konuştu:
“19 Eylül TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e başkanlık rütbesiyle gazilik unvanının tevcih edildiği bir gündür. Bu vesileyle de biz gaziler olarak aynı zaman da Mustafa Kemal Atatürk’ün birer temsilcileri olarak bugünü Gaziantep’te onurlu bir şekilde kutlamak istiyoruz. Bu program doğrultusunda derneklerimizin de farklı faaliyetleri olacaktır. Faaliyetlerimiz arasında ilimizdeki makamları ziyaret edeceğiz, yetkililerimiz dernek ziyaretlerinde bulunacak. Ayrıca öğrencileri de derneğimizde ve vakfımızda Gaziler Haftası nedeniyle ağırlayacağız. Bunun haricinde de bu sene ilk olarak bir olay gerçekleştirdik. Hem Gaziler Haftası’nda hem de Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nde aziz şehitlerimiz ve hakkın rahmetine kavuşmuş gazilerimiz için İl Müftülüğümüz tarafından Kuran-ı Kerim okunarak İslam’da şehitlik ve gazilik konulu bir sohbet toplantısı yapılacak ve haftayı bu şekilde tamamlayacağız.”
Gaziler Günü’ne ilişkin açıklama yapan Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter ise şu açıklamada bulundu:
“13 yıldan bu yana ilimizde diğer illerden farklı olarak kutladığımız Gaziler Haftamızın başlangıcını yapıyoruz. Diğer illerimizde sadece 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanıyordu. 2001 yılında yapmış olduğumuz bir program doğrultusunda 13 yıldan bu yana 19 Eylül Gaziler Günü içerisinde bulunduğu haftayı da Gaziler Haftası olarak kutluyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda Gaziler Haftamızın başlangıcında Şahinbey Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizi kabul ettikleri için çok teşekkür ederiz.”
Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327