Başkan Toçoğlu: “ Uzun Çarşi Cephe Sağlıklaştırması Ve Kentsel Tasarım Projesi Hayata Geçiyor”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı esnafı ile bir araya geldiği toplantıda bölge ile ilgili hazırlıkları tamamlanan yeni bir projeyi açıkladı.Uzun Çarşı Cephe Sağlıklaştırması ve Kentsel Tasarım Projesi...

Başkan Toçoğlu: “ Uzun Çarşi Cephe Sağlıklaştırması Ve Kentsel Tasarım Projesi Hayata Geçiyor”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı esnafı ile bir araya geldiği toplantıda bölge ile ilgili hazırlıkları tamamlanan yeni bir projeyi açıkladı.
Uzun Çarşı Cephe Sağlıklaştırması ve Kentsel Tasarım Projesi tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 3 yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Esnafımız için hükümetimiz ve yerel yöneticilerimizle işbirliği içerisindeyiz. İnşallah Uzun Çarşı için çok ciddi ve güzel çalışmalar yapılacak” diye konuştu.
Tanıtımı gerçekleştirilen proje için Anıtlar Kurulu’ndan onay alındığının altını çizerek konuşmasına başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Uzun Çarşı için hazırladığımız projemiz ile ilgili esnafımızın görüşlerini almak için bir araya geldik. Bizim aradığımız tam bir birlik ortamıdır. Biz, esnafımıza rağmen bu projeyi gerçekleştirme çabası içerisinde değiliz. Biz istiyoruz ki bu proje esnafımızın projesi olsun ve biz de gerekli çalışmaları yapalım” şeklinde konuştu. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’un da projeye tam destek verdiğini açıklayan Toçoğlu, “İnşallah bu hafta içerisinde de Sayın Bakanımız Ayşenur İslam ve milletvekillerimizle bir araya geleceğiz. Bu çalışma Anıtlar Bölge Müdürlüğü’nün belirlediği çerçevede hazırlandı. Biz istiyoruz ki esnafımız bu projemiz ile ilgili görüş birliğine varsın. Herhangi bir telaşa kapılmadan proje incelensin. Ve bize olumlu bir dönüş olduğunda da projeyi hemen başlatalım. Biz esnafımızın zamanın şartlarından geri kalmamasını, daha iyi şartlarda hizmet sunmasını istiyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.
Başkan Toçoğlu’nun konuşmasının ardından Uzun Çarşı 1. Etap Cephe Sağlıklaştırması ve Kentsel Tasarım Projesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Projenin mühendisi Mimar Barış Doğan ile esnaftan gelen soruları yanıtlayan Başkan Toçoğlu, “Bizim bölgede gerçekleştireceğimiz çalışmayla esnafımıza katkı sağlamaktan başka bir düşüncemiz yok. Bu proje kapsamında cephe yenilemeleri, çarşı içi düzenlemeleri yapılacak, tescilli iskânlı binalarda kamulaştırmalar olacak. Çalışmalar esnafımızın en az düzeyde etkilenmesi için etap etap gerçekleştirilecek. Bu süreçte çalışmak isteyen esnafımız için Kent Meydanı’nı kullanıma açmayı da gündemimizde tutuyoruz” diye konuştu. Başkan Toçoğlu toplantının son bölümünde ise şu ifadeleri kullandı,“Her zaman esnafımızla bir olduk, birlikte olduk. Esnafımıza rağmen hiçbir projeyi hayata geçirmedik. Bu çalışmayı da çok önemsiyoruz. Proje sizin olsun biz yapalım. Bu esnafımızın da tarihi sorumluluğudur. Bu iş sizinle bitmesin. Birlik ve beraberlik içerisinde hem size hem de şehrimize önemli katkı sağlayacak bu projeyi hayata geçirelim” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından esnafın proje ile ilgili görüşlerini almak için 28 Ekim Salı günü tekrar Orhangazi Kültür Merkezi’nde toplanılması kararı alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327