Bbp Genel Başkanı Destici’nin Zafer Bayramı Mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.BBP Genel Başkanı Destici, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümünü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı....

Bbp Genel Başkanı Destici’nin Zafer Bayramı Mesajı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BBP Genel Başkanı Destici, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümünü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Destici, “92’inci yıl dönümünü idrak ettiğimiz kutlu 30 Ağustos Zaferi; imanın bir cüzü olarak gördüğümüz vatan sevgisinin ve tam bağımsızlık ilkesinin her şeyin üstünde tutulduğu kutlu bir mücadelenin neticesidir. Tıpkı Malazgirt Meydan Muharebesi’nden Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarına ve dahi Kurtuluş Savaşları’na kadar en zor koşullar altında gösterilen cesaret, fedakârlık ve kahramanlık numunesi zaferlerimiz gibi” dedi.
Destici, “30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin şartlar ne kadar güç olursa olsun zorlukların üstesinden gelme kabiliyeti ile hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını en güzel şekilde ifade eder. Bize düşen önemli görev, zaferlerle öğünmekten ziyade 30 Ağustos’u zafere dönüştüren ruh ve şuuru çok iyi kavramak ve gelecek nesillerimize çok iyi bir şekilde kavratmaktır. Din, vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik kavramlarının birer hamaset malzemesi değil, uğruna tatlı canların seve seve verildiği yücelikler olduğunu, bu fedakârlıklar ve ödenen ağır bedeller neticesinde ‘millet’ ve ‘devlet’ olduğumuzu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize usanmadan anlatmalıyız” ifadelerini kullandı.
“ANADOLU TOPRAKLARINDA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“Çünkü Türkiye, sadece Türklere bırakılmayacak kadar değerli bir ülkedir ilke ve istikametleri uğrunda geçmişte her yolu deneyenler, günümüzde de boş durmuyorlar, gelecekte de boş durmayacaklar” diyen Destici, “Mondros ve Sevr’le kendisine dayatılmak istenen ağır koşulları kabul etmeyen neticede bir kurtuluş mücadelesi verip, 30 Ağustos’ta bu mücadelesini kesin bir zaferle sonuçlandıran aziz Türk milleti, gelinen aşamada 92 yıl önce Türkiye’ye dayatılan güç koşullarla mücadele edecek bir sürecin içine maalesef tekrar sokulmuştur. Bin yıllık terkibimizi ayrıştırmaya ve birbiriyle düşman etmeye, egemenlik haklarımızı paylaşmaya, ülkemiz, tamamen dış müdahaleye açık hale getirmeye çalışanlar yine amaçlarına ulaşamayacaktır. Bin yıldır barış, esenlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşayan büyük milletimiz, mezhebine veya etnik kökenine bakılmaksızın hep beraber sonsuza kadar Anadolu topraklarında birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edecektir. Bu irade, bu iman ve bu kararlılık aziz milletimizde mevcuttur” dedi.
Destici mesajında şunları kaydetti:
“Türk milletinin önünde, bu kutlu mücadelenin devamı olarak ulaşmamız gereken büyük hedefler bulunmaktadır. Geçmişteki mücadelemizden ve zaferlerimizden aldığımız güç ve moralle, Cumhuriyetimizin tam bağımsız, demokratik, sosyal hukuk devleti nitelikleri doğrultusunda muasır medeniyet hedefine ulaşması için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşünceler içinde millet olarak gurur ve mutlulukla andığımız 30 Ağustos Zaferi’nin 92’inci yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, silahlı kuvvetlerimiz ile aziz Türk milletine sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327