Bbva Yönetim Kurulu Başkanı Gonzales: "garanti’de Hiçbir Şey Değişmeyecek"

Doğuş Grubu’na ait yüzde 14.89 oranında Garanti hissesini satın alan BBVA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Francisco Gonzalez, süreç ve gelecek politikalarıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.Doğuş Grubu’na ait yüzde 14.89 oranında...

Bbva Yönetim Kurulu Başkanı Gonzales:
Doğuş Grubu’na ait yüzde 14.89 oranında Garanti hissesini satın alan BBVA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Francisco Gonzalez, süreç ve gelecek politikalarıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.
Doğuş Grubu’na ait yüzde 14.89 oranında Garanti Bankası hissesini satın alan İspanyol bankası BBVA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Francisco Gonzalez, CNBC-e Genel Yayın Yönetmeni Servet Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. Garanti Bankası’nda hiçbir şeyin değişmeyeceğini söyleyen Gonzalez, "Faaliyetler her zamanki gibi devam edecek. Biz, Garanti Bankası’nı daha fazla ve daha iyi ürün ve hizmet sunabilmesi için destekleyeceğiz" dedi.
Garanti’ye ilk yatırımı 4 yıl önce yaptıklarını ve başlangıçtan beri hisseleri zaman içinde artırmayı planladıklarını belirten Francisco Gonzalez, doğru anın gelmesini beklediklerini ve hisseleri artırma fırsatını yakaladıklarında da bu planı hayata geçirdiklerini anlattı.
BBVA olarak, Garanti’nin müşterilerine kredi ve diğer bankacılık hizmetlerini sağlamaya devam edeceğini kaydeden Gonzalez, "Açıkçası, hiçbir şeyi değiştirmeyi düşünmüyoruz. Her şey hali hazırda çok iyi. Sadece küçük ayarlamalar yapabiliriz. Temelde, Garanti’nin Türk ekonomisindeki varlığını artırarak ülkedeki faaliyetlerinin gelişmesine yardımcı olabiliriz. Çünkü daha fazla uluslararası deneyim, daha fazla sermaye ve daha fazla likidite sağlayabiliriz. BBVA gibi bir grubun parçası olmak faaliyetleri artırmak açısından daha çok imkan sağlayacak" diye konuştu.
Garanti Bankası’nı daha fazla ve daha iyi ürün ve hizmet sunabilmesi için destekleyeceklerini söyleyen Gonzalez, "Ama dürüst olmak gerekirse yaptıkları işte gerçekten çok iyiler. O nedenle, bizim yapabileceğimiz, onlara uluslararası deneyimlerimizi aktarmak ve gerek duyulursa daha fazla sermaye, likidite sağlamak" ifadelerine yer verdi.
En başından beri Doğuş Grubu’yla çok iyi anlaştıklarına vurgu yapan Francisco Gonzalez, "İlişkimizin çok profesyonel olduğunu düşünüyorum ve dürüst olmak gerekirse birbirimize karşı büyük bir saygımız var. Yönetim Kurulu Başkanlığını Ferit Şahenk yürütmeyi sürdürecek. Grup da yüzde 10 ile ikinci en büyük hissedar. Gidişat böyle devam edecek ve çalışmalarımız sürecek. İlişkimizden çok memnunuz, ortaklığımızdan gurur duyuyoruz" dedi.
Francisco Gonzalez, insan kaynaklarında izleyecekleri politika içinse şu değerlendirmeyi yaptı: "Garanti’den çok şey öğrendik. Hatta ödemeler grubumuzun başında bir Türk var, yani Garanti’de çalışan bir kişi. İsteyenler de gelip uluslararası arenada çalışabilir. Bence Garanti çalışanları için hem Türkiye’de hem yurtdışında iş imkanı doğacak. Çünkü BBVA 30 ülkede faaliyet gösteriyor. Garanti-BBVA işbirliği bu anlamda herkese ciddi fırsatlar sunuyor".
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327