Belediyeden Öğrenciye Paso İle Ucuz Ulaşım Hizmeti

Kütahya’nın Simav ilçesinde belediyenin öğrencilere belediye otobüslerinde indirimli ulaşım imkanı sağlayan paso kart uygulamasını bu yıl da devam ettirmesi, sayıları 13 bini bulan ilk, orta ve üniversite öğrencisini sevindirdi.Paso kart...

Belediyeden Öğrenciye Paso İle Ucuz Ulaşım Hizmeti
Kütahya’nın Simav ilçesinde belediyenin öğrencilere belediye otobüslerinde indirimli ulaşım imkanı sağlayan paso kart uygulamasını bu yıl da devam ettirmesi, sayıları 13 bini bulan ilk, orta ve üniversite öğrencisini sevindirdi.
Paso kart vasıtasıyla İndirimli ulaşımdan yararlanmak isteyen 13 bin dolayındaki öğrencinin bu günlerde belediyeye akın etmesi otobüs işletme şefliğinde yoğunluğa neden oluyor.
Belediye, okula yeni başlayan öğrencilere 5 TL karşılığında paso kart verirken, elinde paso kartı bulunan eski öğrencilere de ücretsiz vize yaparak indirimden yararlanmalarını sağlıyor.
5 TL karşılığında paso kartı alan veya elindeki pasosunu vize ettiren ilk ve orta öğrenim kurumu öğrencisi pasosuna 75 kuruştan yükleme yaparken, üniversite öğrencisi 1 liradan yükleme yaparak indirimden yararlanıyor.
Simav Belediyesi Otobüs İşletme Şefi Amiri Mehmet Akçay yoğunluğun yaşandığı kurumda öğrencileri mağdur etmemek ve işlerini görmek için mesai mefhumu tanımadan özveriyle çalıştıklarını bildirdi.
Akçay, paso kart uygulamasına üniversite öğrencilerinin daha yoğun ilgi gösterdiğini, ilk ve orta öğrenim kurumlarında okuyan öğrencilerin ise okullarına velilerinin özel araçları veya servislerle gitmeyi tercih ettiğini söyledi.
Akçay ayrıca, öğrencilere indirimli ulaşım imkanı sağlayan paso kartın yanı sıra 1 lira 50 kuruş olan tam bilet uygulamasının Belediye Meclisinin kararı ile gerçekleştirildiğini söyledi.(MY-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327