Beşiktaş'a yeni transferi Jose Sosa'dan şok (Spor haberleri)

Beşiktaş'ın kronik sakatlıklarla başı dertten kurtulmuyor. Büyük umutlarla transfer ettiği Chelsea'nın yıldız oyuncusu Demba Ba'nın sakatlık şokunu atlatamayan Beşiktaş son transferi Jose Sosa'nın sakatlığıyla bir darbe daha aldı. Yeni transferlerinin sahalardan uzak kalması Beşiktaş'ı zor duruma sokacak.

Beşiktaş'a yeni transferi Jose Sosa'dan şok (Spor haberleri)
Beşiktaşın son yıllarda başını ağrıtan kronik sakatlıklarına son transferi  Jose Sosanın da eklenmesi siyah-beyazlı taraftarı isyan ettirdi. Transferleri için büyük çaba sarf ettiği dünyaca ünlü yıldızların sakatlıkları yönetimi zor durumda bıraktı. Beşiktaş ile tüm gelişmeleri, transfer açıkalamaları, futbocluların sakatlıkları ile ilgili son dakika gelişmelerini an ve an takip edebilrisiniz.

Jose Sosa' Çaykur Rize maçında yok!

Geçtiğimiz sezonun devre arasında siyah-beyazlılara gelir gelmez adale sakatlığı yaşayan Jermain Jones’tan sonra, şimdi de Sosa’nın da gelir gelmez böyle bir sakatlık yaşaması, kafalarda soru işareti yarattı.

Yaşanan bu tür adale sakatlıklarına çözüm bulamayan ve bir süredir tesislerdeki sahaları elden geçiren siyah-beyazlı yönetim, bu konuda geniş kapsamlı bir araştırma başlatacak.
Demba Ba dinelniyor!

Beşiktaş Yönetimi’nin transfer etmek için haftalardır uğraştığı Demba Ba’nın sol dizinden sakatlanması, akıllara “Kronik sakatlık” sorununu dile getirdi.

Sol dizindeki kırık nedeniyle iki farklı bölgeden ameliyat olan Senegalli oyuncu, Arsenal maçındaki aşırı zorlanma nedeniyle yine sol dizinden sakatlandı. Bundan dolayı golcünün bir süre dinlendirilmesine karar verildi.

Sezon öncesindeki sağlık kontrollerinde, kıkırdak problemine rağmen bunun önemli bir durum olmadığını belirten kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın sağlam raporu verdiği Demba Ba’nın, kariyerinin de tehlikede olduğu ortaya çıktı. Kronik sakatlığı nedeniyle Mersin İdman Yurdu maçında forma giyemeyecek olan Senegalli oyuncunun, ekstra antrenmanlar yaparak sol diz kaslarını güçlendirmemesi halinde, futbola beklenenden daha erken veda edebileceği iddia edildi.

Kronik sakatlığı var!

Beşiktaş Başkanı da, iki ay önce bir televizyon kanalına, “Demba Ba’nın kronik sakatlığı var” diyerek çekincesini dile getirmişti.

Demba’nın bu kronik sakatlığı daha önce de İngiliz ve Fransız basınında sürekli olarak gündeme gelmişti. Bu durumdan rahatsız olduğunu her fırsatta dile getiren Senegalli oyuncu ise geçmişte, “Ben bunların konuşulmasından çok rahatsız oluyorum. Beni bu konuda eleştirenler İngiltere’de oynadığım maç sayısına baksın” ifadelerini kullanmıştı. Siyah - beyazlı oyuncu, Türk basınının bu konuyla ilgili İngiltere kampında sorduğu bir soruya ise “Sağ diz mi, sol diz mi?” diye esprili yanıt vermişti.

Arsenal hazırlıkları sırasında bir antrenman kaçıran Demba Ba’nın, ailevi sorunlar nedeniyle Londra’ya gittiği araştırılmıştı.

Hutchinson'un sakatlığı hangi aşamada

Taktik ve kondisyon çalışması yapan takım, antremana ısınma koşularıyla başladı. Streching hareketleri sonrası pas çalışması yapan takım, taktik hazırlık programı sonrası dar alanda oyun kurma çalışması yaptı. Antrenman yarım sahada yapılan çift kale maçla sona erdi.

İdmana Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’nde MR çekilen ve sol üst adalesinde fascia(zar) yırtığı olduğu tespit edilen Atiba Hutchinson katılmadı. Hutchinson’ın tedavisine başlandı.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327