Beykoz’un Sokakları Sarı - Siyah Renklere Büründü

Beykozspor 1908 takımının yıl dönümünü kutlamak için meydanda bir araya gelen Beykozlular, stada kadar tezahüratlarla yürüdü. Sarı-siyaha bürünün sokakta, yürüyüşe tekerlekli sandalyeli katılan bir kadın da, “Kendimi engelli olup...

Beykoz’un Sokakları Sarı - Siyah Renklere Büründü
Beykozspor 1908 takımının yıl dönümünü kutlamak için meydanda bir araya gelen Beykozlular, stada kadar tezahüratlarla yürüdü. Sarı-siyaha bürünün sokakta, yürüyüşe tekerlekli sandalyeli katılan bir kadın da, “Kendimi engelli olup da özgür hissettiğim tek yer burası” dedi.
Beykozlular, kendi aralarında dayanışmayı güçlendirmek amacıyla Beykozspor’un da kuruluş tarihi olan 1908’e ithafen saat 19.08’da meydanda toplandı. Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte vatandaşlar ve Beykozspor taraftarları sloganlar ve tezahüratlarla Beykoz Paşabahçe Stadı’nda kadar yürüdü. Yürüyüşün en dikkat çeken ismi ise tekerlekli sandalyesi ile katılan Saniye Efe oldu. Bir buçuk kilometre yolu tekerlekli sandalyesi ile devam eden Saniye Efe, Beykoz sevgimden dolayı bu yürüyüşe katıldım. Beykozlu olmak benim için bir ayrıcalık. Kendimi engelli olup da özgür hissettiğim tek yer burası. Bu yüzden bugün çok coşkuluyum” dedi.
“DÜNYANIN HER TARAFINDAN ARAYARAK GÜNÜMÜZÜ TEBRİK EDİYORLAR”
5 sene önce Dünya Beykozlular Günü’nün ilan ettiklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Beykozspor çok köklü ve eski bir spor kulübü.1908 önemli bir tarih bizim için. Dünyanın her tarafından bizi arayarak günümüzü tebrik ediyorlar. Çok büyük kulüplerimizin bile böyle bir günleri olmazken, bir ilçe takımının gününü kutlaması ender bir olay” dedi.
Yürüyüşün ardından Anadolu Üsküdar 1908 Spor Kulübü ve Beykozspor 1908 takımları arısında dostluk maçı oynandı. Gece havai fişek gösterisi ile son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327