Beylikdüzü Belediyesi 6 İlçe İle Kardeş Oldu

Beylikdüzü Belediyesi, doğudan batıya kardeşlik köprüsü kuruyor. Belediye, özellikle gelişmekte zorluk çeken 6 ilçe belediyesiyle paylaşımda bulunmak ve ortak projeler üretmek amacıyla Ekim ayında alınan meclis kararıyla “kardeş belediye”...

Beylikdüzü Belediyesi 6 İlçe İle Kardeş Oldu
Beylikdüzü Belediyesi, doğudan batıya kardeşlik köprüsü kuruyor. Belediye, özellikle gelişmekte zorluk çeken 6 ilçe belediyesiyle paylaşımda bulunmak ve ortak projeler üretmek amacıyla Ekim ayında alınan meclis kararıyla “kardeş belediye” oldu.
Beylikdüzü Belediyesi, “Kardeş Belediyeler” projesi kapsamında tespitlerde bulunarak Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bulunan kardeş belediyelerini belirledi. Ekim ayında meclisten oybirliğiyle geçen kararla birlikte Balıkesir- Manyas, İstanbul Adalar, Sinop-Dikmen, Trabzon-Düzköy, Artvin-Ardanuç ve Kıbrıs-Girne Belediyeleri Beylikdüzü Belediyesi ile “Kardeş Belediye” oldu.
İLÇELER ARASI “KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ” OLUŞTURULACAK
Temel amacın doğudan batıya kardeşlik köprüsü oluşturmak olan proje ile iş sorunları ve geçim sıkıntısı yüzünden sürekli göç veren ve bu sebeple gelişmekte sıkıntı çeken ilçelere katkı sunmak, deneyim paylaşımında bulunmak ve ortak projeler üretmek hedefleniyor. Bu kapsamda çalışmalara başlayan Beylikdüzü Belediyesi, meclis üyelerini ilçelere ziyarette bulunarak tespitler yapılması için görevlendirdi. Ziyaretlerde hem tespitler yapan hem de belediye başkanlarıyla görüşerek bilgiler alan meclis üyeleri, hayata geçirilebilecek ortak projeler üzerine de fikir alışverişinde bulundu.
“DAYANIŞMA DUYGUMUZ PEKİŞECEK”
“Kardeş Belediyeler” projesi ile her şeyden önce fikir paylaşımında bulunmayı çok önemsediklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Amacımız sadece maddi yardımda bulunmak değil. Bir dayanışma bilinciyle hareket edeceğiz. Başarılı çalışmalarımızı, yönetim anlayışımızı paylaşacağız. Birlikte fayda sağlayacak ortak projelere imza atacağız. Bu noktada katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327