Beyşehirli Minik Sporcuların Türkiye Şampiyonluğu Sevindirdi

Konya’da düzenlenen Türkiye Minikler Tekvando Şampiyonası’nda kilolarında altın madalya kazanarak Türkiye birincisi olan Beyşehirli sporcuların başarısı, ilçede sevinçle karşılandı.Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü...

Beyşehirli Minik Sporcuların Türkiye Şampiyonluğu Sevindirdi
Konya’da düzenlenen Türkiye Minikler Tekvando Şampiyonası’nda kilolarında altın madalya kazanarak Türkiye birincisi olan Beyşehirli sporcuların başarısı, ilçede sevinçle karşılandı.
Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır, yaptığı açıklamada, Konya’da sona eren şampiyonada Beyşehirli sporcular Fatma Betül Çakır ile 50 kiloda mücadele eden İrem Baysal’ın Türkiye şampiyonu olduğunu belirtti. Çakır, 2 binin üzerinde sporcunun katıldığı şampiyonada Beyşehirli sporcularının elde ettiği başarıyla gururlandıklarını söyledi. Çakır, sporcularının önümüzdeki dönem başarı çıtasını daha da yükseklere çıkartacaklarına inandığını kaydetti.
45 kiloda Türkiye birincisi olan Fatma Betül Çakır, şampiyonada 7 maç yaptığını, güçlü rakiplerini yenerek geride bırakmayı başardığını söyledi. Çakır, Türkiye şampiyonluğunun ardından gelecekteki hedefinin ise milli formayı giyerek uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmek olduğunu belirtti. 50 kiloda Türkiye birincisi olan Baysal ise, çok çalışmanın faydasını altın madalya kazanarak gördüğünü, hedefinin de arkadaşı gibi milli formayı giyerek ülkesi için yeni başarılara imza atmak olduğunu ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327