Bilgievi’nde Çocuklar Hem Öğreniyor Hem Eğleniyor

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediyeye bağlı hizmet veren Bilgievi’nde “Akıl Oyunları Sınıfları”nı gezerek çocuklarla sohbet etti.Bilgievi’nde Akıl Oyunları sınıflarındaki öğrencilerle sohbet eden Başkan Süleyman...

Bilgievi’nde Çocuklar Hem Öğreniyor Hem Eğleniyor
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediyeye bağlı hizmet veren Bilgievi’nde “Akıl Oyunları Sınıfları”nı gezerek çocuklarla sohbet etti.
Bilgievi’nde Akıl Oyunları sınıflarındaki öğrencilerle sohbet eden Başkan Süleyman Dişli, “Bigievimizde Milli Eğitim müfredatına uygun olarak açılan Akıl Oyunları sınıfları problem çözme alışkanlığı ve hiç sıkılmadan eğlenerek öğrenme alışkanlığı kazandırıyor. Öğrencilerimiz burada hem eğleniyor hem öğreniyor. Akıl oyunları öğrencilerin okul başarılarını arttırdığı gibi düşünce becerileri, farkındalık, grup bilinci, görsel algı, ayırt etme, üretkenlik, deneme yanılma ve etkili iletişim özelliği de kazandırıyor’’ dedi.
Burada oynanan oyunların çocukların zihinsel ve üretici zekası açısından önemli olduğunu belirten Kütüphane Müdürü Tarkan Demirbaş, “Akıl oyunları olarak öğrencilerimize Mangala, Skippity, Six, Keva,Dizios, Kulami, Q-Bitz, Qwirkle ve Reversi oyunlarıyla becerilerinin gelişmelerine yardımcı oluyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327