Bolu’da Motosiklet Sürücülerine Ceza Yağdı

Bolu’da bisiklet yolu ve trafiğe kapalı olan İzzet Baysal Caddesi’nde motosiklet kullanan sürücülere 6 bin 710 TL ceza kesilirken, 35 motor trafikten men edildi.Kent merkezinde İzzet Baysal Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasından sonra...

Bolu’da Motosiklet Sürücülerine Ceza Yağdı
Bolu’da bisiklet yolu ve trafiğe kapalı olan İzzet Baysal Caddesi’nde motosiklet kullanan sürücülere 6 bin 710 TL ceza kesilirken, 35 motor trafikten men edildi.
Kent merkezinde İzzet Baysal Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasından sonra yeni uygulamalar da hayata geçti. Son olarak iki haftalık çalışmadan sonra İzzet Baysal Caddesi’ne Belediye Meydanı’ndan Hükümet Meydanı’na kadar mavi boyalarla bisiklet yolu yapıldı. Ancak motosiklet sürücüleri ısrarla işlek caddeye girerek yayalar arasında sürüş yapmaya devam etti. Harekete geçen Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yunus ekibiyle birlikte motosiklet sürücülerine yönelik uygulama yaptı. Maviye boşanan ve şeritlerle güzel bir görünüme kavuşan bisiklet yolunda motosiklet kullanan sürücüler polis ekiplerine yakalandı. Karşılarında polisi görünce şaşkına dönen motosiklet sürücülerine ceza yağdı.
Ekipler, trafiğe kapalı alanda ve bisiklet yolunda araç kullandıkları için motosiklet sürücülerine toplam 6 bin 710 TL ceza keserken, 35 motosiklet ve bir otomobil trafikten men edildi. Denetim sırasında trafiğe kapalı alanda park halinde bulunan motosikletlere de ceza kesildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327