Bombardıer Türkiye Pazarında Büyümek İstiyor

Tren ve uçak üreticisi Bombardier Transportation, Türkiye pazarındaki yeni hedeflerini açıkladı.Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, Bombardier Demiryolu Araçları Bölümü Türkiye, Doğu Avrupa ve...

Bombardıer Türkiye Pazarında Büyümek İstiyor
Tren ve uçak üreticisi Bombardier Transportation, Türkiye pazarındaki yeni hedeflerini açıkladı.
Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, Bombardier Demiryolu Araçları Bölümü Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Yüksek Hızlı Tren Satış Başkanı Furio Rossi ve Kanada Büyükelçisi John Holmes ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında Türkiye’nin Bombardier için önemli bir pazar olduğu belirtildi.
Türkiye’nin önümüzdeki dönem gerçekleştireceği ray projelerinde talep etmesi halinde büyük yatırımlar yapmaya hazır olduklarını belirten Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, “Türkiye bizim için en heyecan verici pazarlardan biri. Ürünlerimiz Türkiye’nin uzun vadeli stratejileriyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Şehirler arası ve bölgeler arası toplu taşımadaki dinamik gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu projeleri desteklemeye devam etmek istiyoruz. Bu amaçla Türkiye’de uzun vadeli yatırım yapmak ve kalıcı yerel ortaklık geliştirmek istiyoruz” dedi
Bombardier Transportation’ın Türkiye’de yeni tesisler kurmaya hazır olduğunu vurgulayan John, “İhtiyaç halinde ray araçları inşa etmek ve modern ray teknolojisini geliştirmek için Türkiye’deki ortaklarımızla mühendislik, yeni teknolojilerin üretimi, hizmetler ve filo yönetimi konularındaki derin bilgilerimizi ve küresel uzmanlığımızı paylaşmaya hazırız. Endüstrinin en geniş portfolyosu ile Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabiliriz. Metro ve hafif raylı araçlardan, bölgesel yüksek hızlı tren ve en güncel elektrikli araçlarımızla Türkiye’nin hızına hız katmaya talibiz” dedi.
Dieter John, şu anda Türkiye’de bir partnerleri olmadığını ama çalışmalarının devam ettiğini en kısa sürede çözüme ulaşmak istediklerini de sözlerine ekledi. Dieter John, bu yıl sonuna kadar yapılması planlanan hızlı tren ihalesine katılacaklarını ortaklarının özel sektör veya devletin olabileceğini daha hiçbir şeyin kesin olmadığını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327