Bonzai ‘jale’ Oldu

Zonguldak’ta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen tutuklu 2 sanık hakim karşısına çıktı. Mahkeme başkanı tahliye ettiği iki sanığa nasihatte bulunurken, şüphelilerin telefon konuşmalarında bonzai için ‘Jale’ dedikleri öğrenildi.Zonguldak’ta...

Bonzai ‘jale’ Oldu
Zonguldak’ta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen tutuklu 2 sanık hakim karşısına çıktı. Mahkeme başkanı tahliye ettiği iki sanığa nasihatte bulunurken, şüphelilerin telefon konuşmalarında bonzai için ‘Jale’ dedikleri öğrenildi.
Zonguldak’ta geçtiğimiz Mayıs ayında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bonzai ve ecstasy ticareti yaptıkları iddiasıyla 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’si tutuklanırken, 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Olayla ilgili dava Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu yargılanan Nurtaç Y. ve Selahattin Y. ile tutuksuz yargılanan 7 sanıktan 4’ü ve avukatları katıldı.
“UYUŞTURUCUYA ARKADAŞ ORTAMINDA ALIŞTIM”
Tutuklu sanıklardan Nurtaç Y. Savunmasında uyuşturucuya arkadaş ortamında alıştığını ifade ederek, “Telefon konuşmalarımdan anlaşılacağı gibi kullanmak için uyuşturucu arayışına girdim. Kendimi bu işte kaybettim. Tedavi olmak istedim. Ticaretini yaptığıma dair suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. Bir diğer tutuklu sanık Selahattin Y.’nin avukatı da müvekkilinin çocukluk arkadaşını kırmamak için İstanbul’dan uyuşturucu temin ettiğini ve ona gönderdiğini, menfaat sağlamadığını iddia etti.
MAHKEME BAŞKANINDAN NASİHAT
Sanıkların savunmasının ardından mahkeme başkanı nasihat verdi. İnsanların uyuşturucudan öldüğünü hatırlatan mahkeme başkanı, “İnsanlar çile çekiyor. Devlet sizi hapishaneye sokmak için uğraşmıyor. Arkadaşınız da olsa uyuşturucuya ucundan veya kıyısından bulaşanlardan uzak durun" ifadelerini kullandı.
BONZAİ ‘JALE’ OLDUĞU
Öte yandan şüphelilerin telefon konuşmalarında sentetik uyuşturucu bonzaiden ‘Jale’ diye bahsettikleri ileri sürüldü. Yakalanmamak için şifreli konuşan sanıkların uyuşturucu hapa ‘düğme, MP3 CD ve eşya’, bonzaiye ‘Jale, Jale abla ve pizza’ dedikleri iddianamede yer aldı. Tutuklu yargılanan iki sanık, mahkeme heyeti tarafından tahliye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327