Bostancıoğlu: "9 İlçe Mağdur"

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, fındıkta yaşanan zirai don sebebi ile yüksek rakımlı ilçelerde rekoltenin çok düşük olduğunu, bu ilçelerde yaşayan vatandaşların da ekonomik yönden büyük zarar gördüğünü...

Bostancıoğlu:
Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, fındıkta yaşanan zirai don sebebi ile yüksek rakımlı ilçelerde rekoltenin çok düşük olduğunu, bu ilçelerde yaşayan vatandaşların da ekonomik yönden büyük zarar gördüğünü söyledi.
Aydın Bostancıoğlu, fındıkta yaşanan zirai don olayının yüksek rakımlı ilçelerde yaşayan üreticiyi olumsuz etkilediğini, bu sebeple alan bazlı desteğin hemen verilmesini istedi. Üreticinin bu yıl fındıktan umduğunu bulamadığına ifade eden Bostancıoğlu, alan bazlı desteğin ilk olarak 150 rakım üzerinde yaşayan vatandaşa verilmesi gerektiğini vurguladı.
Fındık rekoltesinin düşük olmasının yüksek rakımda ikamet eden vatandaşı sosyoekonomik anlamda zora soktuğun belirten Bostancıoğlu, "Yüksek kesimde 9 ilçemizde 1 kilo fındık çıkmadı. Buradaki insanlarımız için alan bazlı desteklerin verilmesi gerekiyor. Hatta alan bazlı desteklerin verilirken katlanarak verilmesini istiyoruz. Özellikle de fındık olmayan yüksek rakımlı ilçelere hemen verilmesi gerekiyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327