Bu tuzağa dikkat! Lastiğini patlatıp...

Sakarya'nın Erenler ilçesinde 3 kişi, bankaya kredi çekmeye giden fındık tüccarı Süleyman H'yi takibe aldı ve adam bankaya girdiği sırada otomobilinin lastiğini patlattı. Süleyman H., 28 bin lira parayla dışarı çıktıktan sonra zanlılar tuzağı uygulamak için harekete geçti.

Bu tuzağa dikkat! Lastiğini patlatıp...
Sakarya'da, fındık ticareti yapan Süleyman H. adlı vatandaş, borçlarını ödemek üzere kredi çekmek için girdiği banka şubesinde işlemlerini yaptırırken, kendisini takibe alan 3 kişi tarafından otomobilinin lastikleri patlatıldı. Süleyman H., bir süre sonra, içinde 28 bin lira olan bir çantayla bankadan ayrıldı ve durumu fark etmeden otomobiline bindi.
 
TRAFİK IŞIKLARINDA YANAŞIP 'LASTİĞİNİZ PATLAK' DEDİLER

Zanlılar daha sonra, trafik ışıklarında Süleyman H'nin yanına yaklaşarak, aracının lastiğinin patladığını ve yardım edebileceklerini söyledi.

İKİSİ SÖZDE YARDIM EDERKEN, DİĞERİ PARA DOLU ÇANTAYI ÇALDI

Süleyman H'nin aracını durdurması üzerine üç kişiden ikisi yardım etme bahanesiyle aracın yanına geldi. Bu sırada üçüncü canlı, fındık tüccarına ait aracın ön koltuğunda duran ve içerisinde 28 bin lira bulunan para çantasını alıp, otomobiliyle kaçtı.

Daha sonra parasının çalındığını anlayan Süleyman H, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Erenler ilçesinde tespit ettiği şüpheliler S.D, O.D. ve K.Y'yi, kısa süren kovalamacanın ardından çaldıkları parayla gözaltına aldı.

SİCİLLERİ KABARIK

Bu arada şüphelilerin, çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu ve S.D'nin 5 gün önce cezaevinden çıktığı öğrenildi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330