Burhaniye’de Genç Muhtar Yetkililerden Yardım Bekliyor

Burhaniye’nin en genç muhtarı olan Korucaoluk mahallesi muhtarı Hüseyin Arıcı, yaylada oturan vatandaşlara elektrik götürmek için verdiği mücadele dikkat çekiyor.27 yaşındaki muhtar Arıcı, mahalle halkının 8 ay konakladığı yayladaki...

Burhaniye’de Genç Muhtar Yetkililerden Yardım Bekliyor
Burhaniye’nin en genç muhtarı olan Korucaoluk mahallesi muhtarı Hüseyin Arıcı, yaylada oturan vatandaşlara elektrik götürmek için verdiği mücadele dikkat çekiyor.
27 yaşındaki muhtar Arıcı, mahalle halkının 8 ay konakladığı yayladaki evlere su şebekesi çekmek için çalışma yaparken, elektrik eksikliğini gidermek için de yetkililerden yardım beklediğini söyledi.
İlçeye 14 kilometre uzaklıktaki 270 nüfuslu Korucaoluk mahallesinin muhtarı 2 çocuk babası Hüseyin Arıcı, kısa sürede yaptığı çalışmalarla büyük takdir topladı.
Mahallenin eksikliklerini gidermek için kolları sıvayan Muhtar Arıcı, Madra dağlarının üzerindeki yaylaya su şebekesi döşemek için çalışma başlattı. Komşularının yılın 8 ayını yaylada geçirdiklerini anlatan Muhtar Hüseyin Arıcı, “90 ailenin yaşadığı mahallemizde 65 aile yaylaya çıkıyor. Yaylamızda elektrik yok. Bunun için Belediye Başkanımız Necdet Uysal ile birlikte çalışma yapıyoruz. Yaylaya 4 kilometre uzaklıkta olan Bergama’nın Güneşli köyünden elektrik getirmek için proje hazırlıyoruz. Mahallemize giden yolun bir bölümü çok bozuk. Bunun da yapılmasını istiyoruz. Yaylamızda kendi olanaklarımızla su şebekesi döşemeye başladık. Yılın 8 ayını geçirdiğimiz yayladaki evleri su şebekesine kavuşturacağız. Bunun için çalışıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327