Burhaniye’de Zeytin Hırsızlarına Geçit Yok

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasadının sonuna yaklaşılırken, zeytin hırsızları da boş durmuyor. Çiftçi Malları Korama Başkanlığı’nda görevli bekçiler, 5 ayrı yerde çalıntı zeytin ele geçirdi.Burhaniye’de zeytinliklerde...

Burhaniye’de Zeytin Hırsızlarına Geçit Yok
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasadının sonuna yaklaşılırken, zeytin hırsızları da boş durmuyor. Çiftçi Malları Korama Başkanlığı’nda görevli bekçiler, 5 ayrı yerde çalıntı zeytin ele geçirdi.
Burhaniye’de zeytinliklerde aralıksız nöbet tutan 30 kır bekçisi hırsızlara göz açtırmıyor. Jandarma ile iş birliği yapan kır bekçileri, Pelitköy sahilinde yaklaşık 500 kilo dolayında hırsızlık malı zeytin buldu. Jandarma zeytin hırsızlarının peşine düştü.
Bugüne kadar çok sayıda hırsızlığın önlendiğini söyleyen Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ali Yaramış, ”30 bekçimiz 24 saat görev başında. Zeytinliklerdeki hayvan zararı önlendi. Bu arada hasadın başlamasıyla birlikte yaşanan zeytin hırsızlığı da büyük nispette önlendi. Her zaman jandarma ile iş birliği yapıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327