BÜRO MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI YAZGAN: “TSK’DAKİ DEVLET MEMURLARI KİMSENİN EMİR ERİ DEĞİLDİR”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görev yapan devlet memurlarının sorunlarına yönelik düzenlenen çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “TSK’daki devlet memurları kimsenin emir eri değildir. Çalıştayda belirlediğimiz...

BÜRO MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI YAZGAN: “TSK’DAKİ DEVLET MEMURLARI KİMSENİN EMİR ERİ DEĞİLDİR”
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görev yapan devlet memurlarının sorunlarına yönelik düzenlenen çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “TSK’daki devlet memurları kimsenin emir eri değildir. Çalıştayda belirlediğimiz sorunları toplu sözleşme masasına taşıyacağız” dedi.
Büro Memur-Sen, TSK’da görev yapan devlet memurlarının sorunlarını ve çözüm yollarını düzenlediği çalıştayda masaya yatırdı. Sendika genel merkezinde düzenlenen çalıştaya, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı ve TSK’ya bağlı kurumlarda görev yapan devlet memurlarının temsilcileri katıldı. Çalıştayın açılışını yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, TSK’ya bağlı ülke genelindeki kurumlarda yaklaşık 35 bin devlet memurunun çalıştığını belirtti. Askeri kurumlardaki devlet memurlarının emir komuta zinciri nedeniyle yıllardır verilmeyen hakları bulunduğunu kaydeden Yazgan, devlet memurlarının bir asker gibi görülmesinin yanlış olduğunu vurguladı. Yazgan, “TSK’daki devlet memurları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi ancak aynı kanunun 232. ve 233. maddeleri nedeniyle asker gibi çalıştırılıyor. Devlet memurları komutanlarının iki dudağı arasında kalmış durumda ve ikinci bir emre kadar çalıştırılmaya devam ediyor. Memurlara asli görevlerinin yanı sıra yeri geliyor çiçek diktiriliyor, yeri geliyor kamyondan malzeme indirttiriliyor. Bu iş böyle gitmez. Kimse kusura bakmasın TSK’daki devlet memurlarımız kimsenin emir eri değildir” dedi.
Çalıştayta ele alınan sorunlar çözüme kavuşturulana kadar sendika olarak bıkmadan, yorulmadan takipçisi olacaklarının altını çizen Yazgan, “TSK’daki memur arkadaşlarımızın görev tanımlarının yapılması, yardımcı hizmetlerdeki devlet memurlarının genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, uzman erbaşlıktan memurluğa geçenlerin yaş akdine kadar çalışması, orduevlerinden yararlandırılması gibi birçok sorun çözüme kavuşturulana kadar mücadele edeceğiz. En önemlisi memurlarımıza hak ettiği değerin verilmesini sağlayacağız. Sorunları genel yetkili sendika olarak katılacağımız toplu sözleşme masasına taşıyacağız. Kısacası, TSK’daki memurlarımızın haklarını her platformda sonuna kadar savunacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327