Bürokraside En Büyük Sorun Yatay -dikey İlişkiler

Erzurum Valisi Dr, Ahmet Altıparmak, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2014 Yılı Yaz Seminer ‘i toplantısına katılan kurul üyelerine yaptığı konuşmada, “Bizim gayemiz, temel misyonumuz bu toplumun huzuru, refahı...

Bürokraside En Büyük Sorun Yatay -dikey İlişkiler
Erzurum Valisi Dr, Ahmet Altıparmak, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2014 Yılı Yaz Seminer ‘i toplantısına katılan kurul üyelerine yaptığı konuşmada, “Bizim gayemiz, temel misyonumuz bu toplumun huzuru, refahı ise, yaşanabilir şehirler, yaşanabilir Türkiye oluşturmaksa, hepimize gerçekten çok büyük görevler düşüyor.” dedi.
Erzurum’ un tarihi, kültürel ve eğitim alanında ki yeri hakkında bilgiler veren Vali Altıparmak, “Erzurum Kadim Kültürün yaşadığı ve yaşatıldığı eğitim, kültür şehri olarak özel bir şehirdir. Şehrimizin bu karakteristik özelliği konumunu noktasında tüm kurumlarımızla hep beraber ortak aklı kullanarak sorunları çözmeye, yürütmeye çalışıyoruz.” dedi.
Bu yıl seminerin Erzurum’ da yapılıyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Taşrada çalışan bir arkadaşınız olarak şunu söylemek istiyorum ki, Türk bürokrasisin de en büyük sıkıntılardan birisi yatay ve dikey ilişkilerin çok zayıf olmasıdır’ dedi. Vali Altıparmak ‘Baktığınız zaman yatayı, eğer hassasiyetiniz varsa bir şekilde hallediyorsunuz. Ama dikey ilişkiler noktasında ciddi manada zorluklar çekiliyor. Alt ve üst sistemin kanallarının yeterli çalışıp çalışmadığı görmeniz açısından, bu noktada sizlere gerçekten büyük sorumluluklar düşüyor’ dedi. Vali Altıparmak, tıkanan sistem içinde suçlu aramak yerine, üst ve alt sistemler arasındaki iletişim kanalları noktalarını tespit edip, yasal çözüm yollarını zorlamamız gerekiyor.” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327