Bursaspor başkanlığına bir aday daha

Bursaspor Kulübünün ilk oturumu 19-20 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulu öncesinde iş adamı Hüseyin Akdemir de, başkan adaylığını açıkladı.

Bursaspor başkanlığına bir aday daha

Bursaspor Kulübünün ilk oturumu 19-20 Mayıs'ta yapılacak olağan genel kurulu öncesinde ikinci aday çıktı.

Kulüp Başkanlığına aday olan iş adamı Hüseyin Akdemir, yazılı açıklamasında, kulübün içinde bulunduğu durumun herkesin malumu olduğunu belirtti.

Son 2 yıldır Bursaspor'da yaşananların camiayı karanlığa sürüklediğini vurgulayan Akdemir, şunları kaydetti:

"Elde edilen başarısız sonuçlar, takımımızın üst üste 2 sezon layık olduğu ligde kalmasının mucizelere bırakılması, şampiyon apoletli, büyük Bursaspor ismiyle bağdaşmamaktadır. Mevcut durum devam ettiği takdirde de gelecek sezonun nasıl biteceği şimdiden camiamızdaki herkesi kara kara düşündürmektedir. Kaldı ki maddi anlamda da kulübün borç yükü katlanarak artmış, yanlış transfer politikaları, kadro planlamalarındaki hatalar ve bunun gibi yönetimsel sıkıntılar, bu sonucu doğurmuştur. Banka kredileriyle Bursaspor'un geleceği ipotek altına alınmıştır. Bu durum, kulübümüzde yeni bir anlayış, vizyon ve yönetim ihtiyacını zaruri hale getirmiştir."

Akdemir, ekibiyle birlikte Bursaspor başkanlığı görevini üstlenmeye talip olduğunu belirterek, "Hedeflerimiz, projelerimiz ve kulübümüze katacağımız artı değerlerle ilgili gerekli açıklamayı önümüzdeki günlerde büyük Bursaspor camiasına deklare edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarım." ifadesini kullandı.

Hüseyin Akdemir, yeşil-beyazlı kulüpte Recep Bölükbaşı döneminde yönetim kurulu üyesi olan iş adamı Ahmet Bozdemir'in ardından başkanlık için adaylığını açıklayan ikinci isim oldu.

Bursaspor Kulübü'nün eski yöneticilerinden Bursaspor'un simgesi timsah figürünün fikir babası Lemi Keskin de adaylığını yarın yapacağı basın toplantısıyla açıklayacak. 

Şimdiki Başkan Ali Ay'ın ise önümüzdeki günlerde aday olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327