Büyükşehir Akademi’de İlk Ders Gerçekleştirildi

Yeni dönem Büyükşehir Akademi, Yazarlık Atölyesi’nde gerçekleştirilen ilk ders ile başladı.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de ilk ders Yazarlık...

Büyükşehir Akademi’de İlk Ders Gerçekleştirildi
Yeni dönem Büyükşehir Akademi, Yazarlık Atölyesi’nde gerçekleştirilen ilk ders ile başladı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de ilk ders Yazarlık Atölyesi’nde gerçekleştirildi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı dersliklerinde gerçekleştirilen eğitimde konuşan Yazar Ali Ural, yazarlığın uzun bir serüven olduğuna dikkat çekti. Ural, “Yazarların en büyük düşmanı nedir? Hiç şüphesiz bizim en büyük düşmanımız, alışkanlıklarımızdır. Çünkü neye olursa olsun alışkanlıklarımız yazacaklarımızı sınırlayacaktır. Yazarlık serüveninde yapacağımız ilk iş dünyaya hayretle bakabilmek olmalıdır” ifadelerini kullandı.
Yazarların farklı deneyimler yaşamalarının önemine de değinen Ural, “Ahmet Haşim’in Frankfurt Seyahatnamesi’ni hatırlayın. İstanbul Sirkeci Tren Garı’ndan Avrupa’ya uzanan yolculuk kaleme alınmıştır. Haşim yolda yazmaya başlar. Nihayetinde bu seyahat ona bir eser kazandırmıştır. Bu eseri incelediğimizde her şeyin edebi bir dille anlatıldığını görürüz. Haşim’e göre hiçbir şey artık sıradan kalmamıştır. Eserdeki bir sinek dahi uzun sayfalar boyunca betimlenir. Sonuçta ortada edebi bir metin vardır artık. Dünya yazarın bakış açısı ile kaleme alınan bir ev halini alır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327