Büyükşehir İtfaiyesi Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarıyor

Havaların soğumasıyla birlikte harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmelere karşı uyardı. Gaziantep İtfaiyesi, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek...

Büyükşehir İtfaiyesi Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarıyor
Havaların soğumasıyla birlikte harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmelere karşı uyardı. Gaziantep İtfaiyesi, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek ilk etapta eğitim verilecek 5 bin aileye soba zehirlenmelerine karşı kullanılan detektörlerden dağıtacak.
Sobadan sızan karbon monoksit gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşları bilinçlendirmek adına çeşitli çalışmalar başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ekipleri, soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda kentte çok sayıda vatandaşın sobadan sızan karbonmonoksit gazına maruz kalarak yaşamını yitirmesinden dolayı Gaziantep İtfaiyesine soba zehirlenmelerine karşı eğitimlerini arttırması yönünde öngörüde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, amaçlarının eğitimler yoluyla her kesimden insana ulaşmak olduğunu söyledi. Eğitimler sayesinde insanların bilinçleneceğini dile getiren Şahin, üzücü olayların yaşanmaması için vatandaşların da çok dikkatli olmasını istedi.
5 BİN AİLEYE DEDEKTÖR DAĞITILALACAK
Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için hizmet verdiklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, “Her yıl havaların soğumasıyla birlikte bilinçsiz soba kullanımı yüzünden çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybediyor. Gaziantep İtfaiyesi olarak bizlerde bu üzücü olayları en az seviyeye indirmek için bir takım eğitimler ve önleyici uyarılar yapıyoruz. Amacımız daha fazla insana ulaşarak eğitimimizi genele yaymak. Bu kapsamda ilçe belediyelerin sosyal tesislerinde özellikle ev hanımlarına yönelik eğitimler vereceğiz” diye konuştu.
Bunun için her ilçe belediyesi bünyesinde bu eğitimleri koordine edecek birer irtibat noktası belirleneceğini vurgulayan Yılmaz, “Verdiğimiz bu eğitimlerin sonunda katılımcı kursiyerlere soba zehirlenmelerine karşı kullanılan detektörlerden hediye edeceğiz. İlk etapta eğitim verdiğimiz yaklaşık 5 bin aileye bu detektörlerden dağıtacağız” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327