Buz Yükü Direkleri Devirdi; Köy Elektriksiz Kaldı

Erzincan da etkili olan dondurucu soğuklarla birlikte enerji nakil hatları üzerinde oluşan buz yükü fırtına ile birlikte hatları kopararak direkleri devirdi.Devrilen direkler sebebiyle elektriksiz kalan köye giden ekipler 3.120 metre yükseklikte...

Buz Yükü Direkleri Devirdi; Köy Elektriksiz Kaldı
Erzincan da etkili olan dondurucu soğuklarla birlikte enerji nakil hatları üzerinde oluşan buz yükü fırtına ile birlikte hatları kopararak direkleri devirdi.Devrilen direkler sebebiyle elektriksiz kalan köye giden ekipler 3.120 metre yükseklikte oluşan arızalara, dondurucu soğuğa rağmen müdahale etti.
Erzincan’ın Kemah İlçesinde bulunan ve yüksekliği 3 bin 120 metreyi bulan Munzur sıradağlarında ki Enerji nakil hatları üzerinde oluşan buz yükünün hatları kopararak direkleri devirmesiyle oluşan arızalara Aras Elektrik Dağıtım A.Ş ye bağlı ekipler müdahalede bulunarak elektriksiz kalan köylere 120 kişilik bir arıza ekibiyle müdahalede bulundu.
Uluçınar ve Mermerli köyü civarlarında 3 metreyi bulan kar kalınlığında kar motorlarıyla köye ulaşan ekipler -25 derecedeki bir havada devrilen ve kopan enerji hatlarını 20 günde onararak 285 köyün elektriklerini tekrar bağlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327