Canik’ten Suriye’ye Yardım Konvoyu

Canik Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen "Suriye’ye yardım konvoyu" kapsamında iki TIR düzenlenen törenle yola çıktı.Daha önce hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptığı organizasyon ile Suriye’de yaşayan vatandaşlar...

Canik’ten Suriye’ye Yardım Konvoyu
Canik Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen "Suriye’ye yardım konvoyu" kapsamında iki TIR düzenlenen törenle yola çıktı.
Daha önce hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptığı organizasyon ile Suriye’de yaşayan vatandaşlar için yardım TIR’ı gönderen Canik Belediyesi, Suriye’de ikinci kez un yüklü iki adet TIR gönderdi. Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle yola çıkan TIR’ları uğurlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik Belediyesi olarak kurduğumuz Dış İlişkiler Birimimiz öncülüğünde örnek olacak bir hizmet hareketine öncülük ediyoruz. Bu hizmet hareketine diğer belediye başkanlarımızı da davet ediyoruz. Onlar da kuracakları Dış İlişkiler Birimi ile bu tür hayırlı işlere imza atabilir" dedi.
Komşuluk hakkı gereği olarak daha önce Suriye’ye yardım amaçlı un yüklü TIR gönderdiklerini hatırlatan Genç, "İHH’nın Suriye’de oradaki halkın ekmek ihtiyacını gidermek amacıyla açmış olduğu fırınların un ihtiyacı var. Biz de hayırsever vatandaşlarımızın vermiş oldukları unları Suriye’ye gönderiyoruz. Yola çıkan iki adet TIR Hatay ve Kilis’e gidecek. Perşembe günü de Suriyeli kardeşlerimize ulaştıracağız" diye konuştu.
KALPLERE HİCRET GECESİ
Ülkelerinde yaşanan acılar nedeniyle Samsun’a gelen Suriyeli, Iraklı ve Afgan vatandaşlar için Cuma günü "Kalplere Hicret Gecesi" düzenleyeceklerini de belirten Başkan Osman Genç, "Onlar Muhacir biz ise Ensarız. Bu duyguyla kardeşlerimiz için anlamlı bir projeye imza atıyoruz. Ensar olarak yurtlarından kopmak zorunda kalan Muhacir kardeşlerimize kucak açıyoruz. İnşallah Türkiye’de ilk kez Canik Belediyesi olarak bizim öncülük edeceğimiz anlamlı bir projeyle, Samsunlu ve şehrimize gelen Afgan, Iraklı ve Suriyeli kardeşlerimizi buluşturacağız. Cuma günü Canik Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da düzenleyeceğimiz Kalplere Hicret Gecesi’ne tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327