Çemişgezek’te ’islam’da Aile Ve Önemi’ Konulu Konferans Düzenlendi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, "Hz. Muhammed’in (sav) modelliğinde İsaâm’da aile ve önemi" konulu konferans düzenlendi.Çemişgezek İlçe Müftülüğü tarafından, belediye sinema salonunda düzenlenen program saygı duruşu, İstiklal...

Çemişgezek’te ’islam’da Aile Ve Önemi’ Konulu Konferans Düzenlendi
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, "Hz. Muhammed’in (sav) modelliğinde İsaâm’da aile ve önemi" konulu konferans düzenlendi.
Çemişgezek İlçe Müftülüğü tarafından, belediye sinema salonunda düzenlenen program saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını İlçe Müftü Vekili Ahmet Yalın yaptı. Yalın, ailenin sağlam temellere dayanması gerektiğini söyledi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansta Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Özarslan tarafından sunum yapıldı. Prof. Dr. Özarslan, din ve mahiyeti, İslam dininin değişmeyen esasları hakkında bilgiler, İslam’da aile ve oluşumu, ailenin oluşum sebebi, ailede fertler arasında karşılıklı haklar ve sorumluluklar, ailede sevgi saygı kavramı, sosyo-kültürel, iktisadi, sanayileşme dengelerinin aileye olan etkileri, Hz. Muhammed’in (sav) örnek aile yaşantısı ve kendilerine yansıması konularında bilgi verdi.
Konuşmaların ardından konferans, soru cevaplarla sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327