Çerkezköy’de 5 Okul Beslenme Dostu Oldu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 5 okula ’Beslenme Dostu Okullar’ sertifikası verildi.Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenin açılışını yapan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan,...

Çerkezköy’de 5 Okul Beslenme Dostu Oldu
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 5 okula ’Beslenme Dostu Okullar’ sertifikası verildi.
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenin açılışını yapan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu arasında yapılan protokol çerçevesinde okullardaki mevcut kantinlerin tutumları ve beslenmeleriyle alakalı denetim formu doldurduklarını söyledi. ’Beslenme Dostu Okullar’ denetim formu ile geçerli puanı alan okulların sertifikalarının verildiğini belirten Erdoğan, sertifikaların Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını kaydetti.
Programda Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz tarafından Cansen Gürsoy Şen Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Anadolu Lisesi, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve HFZ Anadolu Lisesi okul müdürlerine ‘Beslenme Dostu Okullar’ sertifikaları takdim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327