Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Safranbolu’da Sempozyum Yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlık olarak Safranbolu’da uluslararası sempozyum yapmayı planladıklarını söyledi.Karabük’te Valilik ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Safranbolu’ya geçen Bakan İdris...

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Safranbolu’da Sempozyum Yapacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlık olarak Safranbolu’da uluslararası sempozyum yapmayı planladıklarını söyledi.
Karabük’te Valilik ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Safranbolu’ya geçen Bakan İdris Güllüce, Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u ziyaret etti. Bakan Güllüce, burada yaptığı açıklamada, "Safranbolu, tarihi evleri ve kültürüyle dünyada tanınan bir ilçe. Hükümet olarak buraya önem veriyoruz. Biz daha iyi tanınması için önümüzdeki zamanlarda bir Uluslararası Çevre ve Şehircilik Sempozyumu yapmayı düşünüyoruz. Sempozyumun altyapısını oluşturmak ve Safranbolu ilçemiz bu konuda ne durumda, ne aşamada onu görmek için geldik. Bugünkü ziyaretimizin asıl amacı budur. Ani bir şekilde Ankara’dan çıkıp geldik. Safranbolu’nun adı biliniyor ama Asya halkları ve kardeş milletler tarafından daha fazla bilinmesi için çaba harcıyoruz" dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, daha sonra basına kapalı olarak devam eden görüşmenin ardından kentten ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327