Chp 91. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı, CHP’nin kuruluşunun 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.Tören, İl Başkanı Mehmet Atalay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasından sonra saygı...

Chp 91. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı, CHP’nin kuruluşunun 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Tören, İl Başkanı Mehmet Atalay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Daha sonra partililere hitap eden İl Başkanı Mehmet Atalay, “Bugün çok önemli bir gün ve çok gururluyuz. CHP’yi kuran kadrolardaki emperyalizm tarihinde ilk kez yenilgiye uğratan ulusal Kurtuluş Savaşımızı yönetmişlerdir. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde bu partinin kurucuları ve kadroları yenilmez denilen Emparyalizmi Kurtuluş Savaşımızın sonunda dize getirmişlerdir. Bu parti devleti kuran partidir. Bu parti Cumhuriyeti kuran partidir. Bu parti devrimleri yapan bir partidir. Bu parti ezilenlerin ve halkın partisidir. Bu partinin en önemli özelliği, bizden önceki kuşaklara ve bize nasıl bir inanç aşıladıysalar, iktidarın hiçbir nimetinden faydalanmamasına rağmen ve aksine birçok bedel ödemelerine rağmen halen sizler gibi bu inançla bu partinin mensubu olmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bizi yaşatan bu inançtır. Bu inanç aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük güvencesidir. İyi ki CHP’liyiz, iyi ki bu partinin mensubuyuz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330