Chp Heyeti, Arguvan Ve Hekimhan’ı Ziyaret Etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sadece Kobani için bir tezkere çıkarılmasını istediklerini söylerken, “Olaylar için de, kamu mallarına zarar verilmesini asla kabul etmiyoruz” dedi.CHP Malatya İl Başkanı Enver...

Chp Heyeti, Arguvan Ve Hekimhan’ı Ziyaret Etti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sadece Kobani için bir tezkere çıkarılmasını istediklerini söylerken, “Olaylar için de, kamu mallarına zarar verilmesini asla kabul etmiyoruz” dedi.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz parti yöneticileriyle birlikte Arguvan ve Hekimhan ilçelerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Beraberinde İl yöneticileriyle birlikte ilk olarak Arguvan’a giden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, burada İlçe Başkanı İbrahim Çopur ve ilçe yöneticileriyle esnafları gezerek sorunları dinledi.
Kiraz ve beraberindekiler daha sonra Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları’nı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediye Başkanı Millioğulları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, son günlerde artan olaylarla ilgili bir değerlendirme yaparak, vatandaşlara sağduyusu çağrısı yaptı. Kiraz , son dönemlerde sınırımızda yaşanan gelişmelerin AKP Hükümetinin dış politikasının çöktüğünün göstergesi olduğunu iddia ederek, “Yaşanılan gelişmeler ülkede yaşayan herkesi kaygılandıracak duruma gelmiştir” dedi.
Kiraz, “Genel Başkanımız Doğu ve Güneydoğu’da ki bazı İl Başkanlarımızla yaptığı değerlendirme toplantısının ardından sınırları sadece Kobani olan ve IŞİD’i Kobani’den püskürtmek amaçlı yeni bir tezkerenin çıkartılmasını önerdi. Bu toplumun tüm kesimleri tarafından kabul edilmesi gereken bir öneridir. Bir an önce tezkerenin çıkartılarak müdahalenin gerçekleşmesi, yurt içindeki can yakıcı olaylarında sona ermesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Vatandaşlara provakosyonlara kapılmamaları çağrısı yapan Kiraz, “Her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Atatürk büstlerine, kamu mallarına zarar verilmesini asla kabul etmiyoruz. Şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.
Kiraz ve beraberindekiler daha sonra Hekimhan’ın İğdir ve Salıcık Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Bu yıl üreticilerin dondan kaynaklı çok büyük kayıplar yaşadığını kaydeden Kiraz, üreticilere devletin gerekli yardımı yapmamasını da eleştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327