Chp’li Atilla Kart’ın Basın Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, “Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri ve sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum"...

Chp’li Atilla Kart’ın Basın Toplantısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, “Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri ve sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum" dedi.
CHP’li Kart, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un açıkladığı 85 kişilik ’torpil listesi’ne ilişkin olarak, “Başbakan bütçe konuşmasında buna cevap veremedi. 15, 18 yıl önceki birtakım iddiaları gündeme getirdi. Sen Başbakansın ve Genel Başkanımıza yönelik olarak o noktada bir suçlama varsa bunun yasal gereğini elbette yapabilirsin" ifadelerini kullandı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın milletvekillerinin haklarıyla ilgili Genel Kurul’daki konuşmasının hatırlatılması üzerine Kart, "Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri, sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327