Çiğli Belediyesi’nden Altyapı Hamlesi

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli’nin birçok mahallesinde başlayacak kent yenileme, çevre düzenleme ve altyapı çalışmaları kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Buğra Gökçe ile birlikte Harmandalı’da...

Çiğli Belediyesi’nden Altyapı Hamlesi
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli’nin birçok mahallesinde başlayacak kent yenileme, çevre düzenleme ve altyapı çalışmaları kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Buğra Gökçe ile birlikte Harmandalı’da bulunan mahallelerde yerinde tespit ve incelemelerde bulundu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Buğra Gökçe, Kanal Daire Başkanı Onur Demirci, Kanal Şube Müdürü Mustafa Teloğlu, Genel Koordinatör Serkan Demirci, Altyapı Şube Müdürü Ali Evren Şenkır, Üstyapı Şube Müdürü Varlıorpak; Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ile birlikte Çiğli’nin çehresini değiştirecek proje çalışmalarına başladı. Daire Başkanı Gökçe, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiği sabah kahvaltısından sonra; Balatçık, Uğur Mumcu, Cumhuriyet, İnönü, Ahmet Efendi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk mahallelerinde muhtarlarla birlikte incelemelerde bulundu, muhtarlardan bölgeye ilişkin bilgi aldı. Başta altyapı hizmetleri olmak üzere; akıntı ve sızıntı sular, dere ıslahı ve kasaplar meydanı çevre düzenleme çalışmalarına ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan incelemelerde, iyileştirme çalışmalarına ilişkin kararlar alındı. Çalışmalar için yetkililere talimat verildi.
Çiğli’de yapılması planlanan altyapı çalışmalarının, mahallelerdeki birçok sorunu çözeceğini ve burada yaşayan vatandaşlar için büyük bir değişim ve rahatlık getireceğini belirten Başkan Arslan ise, “Bizler mahallelerimizde var olan sorunları mahalle muhtarlarımızla birlikte, ortak yürüttüğümüz çalışmalarla çözüyoruz. Başta altyapı hizmetleri olmak üzere birçok alanda çevre düzenlemesi ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bizim için öncelikli bu sorunların çözümünde İzmir Büyükşehir Belediyemizin katkısını almak çok önemli. Verdikleri destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327