Coşkun’dan Kongre Değerlendirmesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, 1. Olağanüstü Büyük Kongre’yi değerlendirdi.Coşkun, Ahmet Davutoğlu’nun, geçerli sayılan bin 382 oyun tamamını alarak Genel Başkan seçildiği AK Parti 1. Olağanüstü...

Coşkun’dan Kongre Değerlendirmesi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, 1. Olağanüstü Büyük Kongre’yi değerlendirdi.
Coşkun, Ahmet Davutoğlu’nun, geçerli sayılan bin 382 oyun tamamını alarak Genel Başkan seçildiği AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni değerlendirdi. Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirilen kongrenin miting havasında geçtiğine dikkat çeken Coşkun, bu ilgiyi, “Bu tablo, milletimizin AK Parti’ye olan inancı ve sevdasının göstergesidir. Milletimiz, sevdikleriyle beraberdi” sözleriyle değerlendirdi. Ülke gündemine dair önemli mesajların verildiği kongrede, yeni hükümetin perspektifinin ‘Ekonomi, dış politika, kültür, yargı ve çözüm süreci’ başlıklarıyla özetlendiğine dikkat çeken Coşkun, "Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, kurulduğu günden buyana halka hizmetini sürdüren ve güçlü bir Türkiye idealine doğru emin adımlarla yürüyen AK Parti, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu öncülüğünde ilerleyişine devam edecektir. Bugün gelinen noktada bir görev değişimi olsa da, birliktelik, uyum ve güç birliği sayesinde hiç şüphesiz Türkiye’nin büyümesi sürdürülecektir. Halkın inancı ve desteğiyle birçok kritik süreci başarıyla atlatan AK Parti iktidarının, ‘Yeni Türkiye’ hedefinde de muvaffak olacağına yürekten inanıyoruz. Özellikle somut gelişmelerle devam ettirilecek Çözüm Süreci’nin başarıyla sonuçlanmasıyla, ülkemizin belindeki kambur da kalkmış olacak" diye konuştu.
Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetinin AK Parti Genel Başkanı ve bugün kurulacak 62. hükümetin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve kadroları tarafından en iyi şekilde korunacağını vurgulayan Coşkun, şunları söyledi:
"Milletin gücü olarak siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, güçlü kurumsal yapısı, tecrübeli kadrosu ve halkın teveccühüyle ilk seçimde tek başına iktidar olmayı başarmış, hayallerdeki Türkiye idealine hızlı adımlarla yürümüş ve çok şükür Türkiye’yi dünyada saygın bir noktaya taşımıştır. Artık yeni bir sayfa açılmıştır. Partimiz üzerinden senaryolar üretip bölünme hissi uyandırma gayretinde olanlar da, kongrede gerekli cevabı almışlardır. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da belirtiği üzere, 2019 yılına kadar altın ölçeğinde değerli bir dönem olacak. Tüm temel sorunlarımızı çözecek ve Anayasa başta olmak üzere 2015-2019 yılları arasında reformlarımızı gerçekleştireceğiz. Bunun için de 2015 genel seçimlerine çok güçlü bir hazırlık olacak. İnşallah halkımızın da teveccühüyle bu güçlü adımlar kesintisiz sürecek, Türkiye kazanmaya ve büyümeye devam edecek.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve bugün Başbakanlık görevini üstlenecek olan Ahmet Davutoğlu’nu tebrik edip başarı dileklerini de paylaşan Coşkun, yeni sürecin hayırlara vesile olması temennisini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327