Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rektör Yaylalıdan Etü İle İlgili Bilgi Aldı

Bir dizi temaslarda bulunmak ve yapımı tamamlanan yatırımları hizmete açmak üzere Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’dan da Üniversitenin gelişimi hakkında kısa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rektör Yaylalıdan Etü İle İlgili Bilgi Aldı
Bir dizi temaslarda bulunmak ve yapımı tamamlanan yatırımları hizmete açmak üzere Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’dan da Üniversitenin gelişimi hakkında kısa bilgiler aldı.
Beraberindeki heyetle birlikte Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı tamamlanan yatırımları hizmete açtı. Toplu açılış töreni sonrasında adını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin akademik yılının açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, program sonrasında törene katılan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı ile bir süre sohbet etti. Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında Rektör Yaylalı’dan bilgiler alan Erdoğan, Erzurum Teknik Üniversitesi’nden çok şey beklediklerini ifade etti.
Törene katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da açılış törenini ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı ile birlikte izledi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya üniversite hakkında bilgiler veren Rektör Yaylalı, ETÜ bünyesinde Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezi’ni kurdukları, kurulum kararının YÖK Tarafından onaylandığını belirtti. Avcı’ya YÜTAM’ı oldukça önemsediklerini anlatan Yaylalı, “ ETÜ-YÜTAM bünyesinde gerçekleştirilecek araştırma projelerinin koordinasyonu için Kalkınma Bakanlığına sunulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı projemiz de Bakanlığımızca onaylanmış ve 11 Milyon TL desteğe layık görülmüştür. Kurulacak Merkezimizde ulusal ve uluslararası düzeyde TÜBİTAK Vizyon 2023 ve Bilim Teknoloji Yüksek Kurulunun belirlediği öncelikli ileri teknoloji alanlarında araştırmalar yürütülecektir.
Gerçekleştirilecek olan bu araştırmalar sayesinde, şehrimiz ve bölgemizde faaliyet gösteren tarım, hayvancılık, turizm ve sağlık alanlarına ilave olarak ileri teknoloji sektörünün de gelişimine katkı sağlanmış olacağız” dedi. Bakan Nabi Avcı’da Erzurum Teknik Üniversitesinin hızlı gelişiminden duydukları memnuniyeti ifade ederek, “ Üniversitelerin misyonu Bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası önemli projelere imza atmak, ülkenin sosyo - ekonomik sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar yapmak, bilimsel bakış açısına sahip ve ahlaki değerleri olan bireyler yetiştirmektir. Bu anlamda Erzurum Teknik Üniversitesinin hızlı gelişimi hepimizi memnun etmektedir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327