Dbp, Gözaltıları Protesto Etti

Batman’da yaşanan olaylarla ilgili 11 kişinin gözaltına alınması, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il örgütü tarafından protesto edildi.Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman il örgütü, kentte yaşanan olaylarla ilgili olarak gözaltına...

Dbp, Gözaltıları Protesto Etti
Batman’da yaşanan olaylarla ilgili 11 kişinin gözaltına alınması, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il örgütü tarafından protesto edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman il örgütü, kentte yaşanan olaylarla ilgili olarak gözaltına alınan 11 kişi için Batman Valiliği önünde basın açıklaması düzenleyerek, gözaltıları protesto etti. Basın açıklamasına DBP İl Başkanı Serdar Atalay, Belediye Eşbaşkanı Sabri Özdemir, DBP il yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı açıklamada konuşan DBP Batman İl Başkanı Serdar Atalay, "Gözaltında tutulan 11 arkadaşımızın yapmış olduğu bütün eylem ve etkinliklerin altına imzamızı atıyoruz. Bu arkadaşların birçoğunu yakından tanıyoruz. Hepsi Kürt özgürlük mücadelesinde haklı davalarını bu güne kadar savunan ve asla demokratik eylemler dışında hiçbir eyleme katılmadıkları bildiğimiz arkadaşlardır" dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327