Denizli’de Cezaevi Firarisi Gazinoda Yakalandı

İki ay önce Sarayköy Cezaevi’nden kaçan firari mahkum, Denizli’nin Çivril ilçesinde gazinoda eğlenirken yakalandı.Edinilen bilgiye göre olay, dün gece geç saatler meydana geldi. Cezaevinden kaçtıktan sonra Çivril’e geldiğinden şüphelenilen...

Denizli’de Cezaevi Firarisi Gazinoda Yakalandı
İki ay önce Sarayköy Cezaevi’nden kaçan firari mahkum, Denizli’nin Çivril ilçesinde gazinoda eğlenirken yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay, dün gece geç saatler meydana geldi. Cezaevinden kaçtıktan sonra Çivril’e geldiğinden şüphelenilen A.K’yi ikamet adresinde ve mahallesinde takibe alan emniyet güçleri, şahsın arkadaşları Ş.O, M.B, M.K ile Çivril’de bir gazinoya eğlenmeye geldiğini tespit etti. Yapılan istihbaratı çalışma sonucu A.K ve arkadaşlarının gazinoda eğlendiğinin teyit edilmesi üzerine polis ekipleri gazinonun bulunduğu bölgeye doğru yola çıktı. Yolda firari mahkumun gazinodan ayrıldığı bilgisine ulaşan emniyet güçleri Çivril Uşak karayolunda zanlıların kullandığı aracı durdurmak için barikat kurdu.
Polisin dur ihtarına uymayan zanlılar araçla kaçmaya çalıştı. Kısa bir araç takibinden sonra zanlıların kullandığı araç Çivril hükümet konağının arkasında önü kesilerek durduruldu. Durdurulan araçtan indirilen A.K, Ş.O, M.B, ve M.K polis tarafından gözaltına alındı.
Hakkında yakalama kararı bulunan ve iki ayrı suçtan kesinleşmiş 6 yıl 4 ay 20 gün ve 1 yıl hapis cezası bulunan A.K tutuklanarak cezaevine gönderilirken, araçta bulunan M.B, M.K ve Ş.O yapılan sağlık kontrollerinden sonra alınan ifadelerinin ardından savcılığa sevke edildiler. M.K ve M.B mahkemece serbest bırakılırken, Ş.O görevli polis memuruna hakaret, direnme ve mukavemetten tutuklanarak cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327