Devlet Hastanesi’nde Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı

Burdur’un Bucak ilçesinde Devlet Hastanesi’nde olası tabiat olayları ve yangınlara karşı bilgileri tazelemek amacı ile yangın tatbikatı yapıldı.Bucak Devlet Hastanesi ve Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen...

Devlet Hastanesi’nde Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı
Burdur’un Bucak ilçesinde Devlet Hastanesi’nde olası tabiat olayları ve yangınlara karşı bilgileri tazelemek amacı ile yangın tatbikatı yapıldı.
Bucak Devlet Hastanesi ve Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tatbikat öncesi hastane personeline seminer verildi. Seminerde yangın, yangının çıkış sebebi ve kontrol ve söndürülmesi hakkında bilgiler aktarıldı. Seminer sonrası yangın tatbikatına geçildi. Hastane binasında yakılan sis bombaları sonrası önce itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Daha sonra itfaiye merdiveni ile yangına maruz kalanlar kurtarıldı. Yangında temsili yaralılar hastane binasından halatlar ve sedyelerle kurtarma bölgesine çekilerek, ambulans ile hastaneye sevk edildiler. Tatbikat sonrası yangın uzmanları ve itfaiye ekiplerince yangın ve LPG yangınlarının söndürülmesi uygulamalı olarak gösterildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327