banner333

'Doğru tercih yaptım

William Ekong, "İyi bir teklif aldım ve transfer oldum. Bursaspor yeni bir proje yürütüyor. Geçmişteki başarıların yakalanması adına çok para harcandı. Şehir, stat ve tesisimiz çok güzel. Ben de bu projenin parçası olmak istedim" dedi.

'Doğru tercih yaptım

Hollanda basınına konuşan Ekong, Bursaspor'a transfer sürecini değerlendirdi.

TRANSFERE ÇOK PARA HARCANDI
Nijerya Milli Takımı ile Dünya Kupası vizesi alan Bursasporlu William Ekong geleceği hakkında Hollanda basınına konuştu. Aynı zamanda Hollanda vatandaşı da olan genç krampon, Hollanda'nın Dünya Kupası'nda gidememesini üzüntüyle karşıladığını bildirdi. Bursaspor'da geçirdiği günler hakkında görüşlerini belirten Ekong, "Geçen transfer dönemi benim için zor bir dönemdi. Bir tercih yapmak zorundaydım ve güzel bir teklif aldığım için Bursaspor'u tercih ettim. Bursaspor yeni bir proje peşinde. Geçmişte büyük bir oyuncu olan teknik direktörümüz Paul Le Guen'i göreve getirdiler. Geçen yıl kötü bir sezon yaşandı. Şimdi yeni bir başlangıç için çok para harcandı ve güzel bir proje olduğu için de onun bir parçası olmak istedim" diye konuştu.

KARİYER HEDEFİM PREMIER LİG
Bursa'Da mutlu olduğunun altını çizen Ekong, "Bursa İstanbul'un hemen yanında ve çok güzel bir şehir. Çok güzel bir stadyuma, coşkulu bir taraftara ve iyi bir tesise sahibiz. İyi bir etkileşim oldu. Bursaspor'a gelerek doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi kulüplerin gerisinde görünebilir. Onların bütçeleri çok farklı bir seviyede. Bursaspor'un yürüttüğü projenin amacı geçmişteki başarılı dönemi tekrar yakalayabilmek. Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir gibi takımlara karşı oynadık. İnanın o maçlar hiç kolay değildi. Önümüzdeki dönemde nelerin ortaya çıkabileceği belli olmaz ancak, biz Avrupa kupalarına katılmak için bir çaba içerisindeyiz" ifadelerini kullandı. Genç krampon, Bursaspor'la 3 yıl daha mukavelesi olduğunu hatırlatarak gelecekti hedefinin Premier Lig'de forma giymek olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327