Doktora hakarete ilginç ceza!

Konya'da yaşanan olayda doktora hakaret eden bir kişiye beş yıllık denetim süresinin ilk yılında 300 ağaç dikme cezası verildi.

Doktora hakarete ilginç ceza!
Konya'da  45 yaşındaki E.A. rahatsızlanan çocuğunu akşam saatlerinde Ilgın ilçesindeki devlet hastanesine götürdü

Doktor Özgür Biçer muayene ettiği çocuk için çeşitli tahliller istemesi üzerine  E.A'nın "Bu saate kadar bekletilir mi?" diye tepki gösterip, hakaret ettiği ileri sürüldü. 

Bunun üzerine Biçer, E.A'dan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Ilgın Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada Özgür Biçer, sanığın kendisine hakaret etmeye başladıktan sonra elindeki tahlil evrakını buruşturup olumsuz söylemlerine devam ettiğini söyledi.

Sekreterin "Doktor bey ile düzgün konuş" uyarılarına rağmen sanığın "Düzgün konuşmazsam ne olacak" gibi sözler söylemeye devam ettiğini aktaran Biçer, güvenlik görevlisini çağırmasının ardından duruma müdahale edildiğini kaydetti.

Suratına kağıdı fırlattığını kabul etti

Hakaret suçlamasını kabul etmediğini belirten E.A. ise olay günü burnu kanayan çocuğunu acil servise götürdüğünü dile getirdi. Defalarca "Tahlilim çıktı mı?" diye sormasına rağmen hep olumsuz cevap aldığını ifade eden E.A, şöyle devam etti:

"Tahlili aldığımda doktora verirken 'çocuk zaten artık ölmüştür' dedim. Bunun üzerine M.A. isimli bir kişi bana hakaret etti. Benim doktorla aramda hiçbir tartışma geçmedi. Elimdeki tahlil kağıdını doktorun suratına fırlattım. Bunun dışında doktora hakaret etmedim. Pişmanım."

Biçer'e hakaret edildiğine kanaat getiren mahkeme başkanı, sanığa beş yıllık denetim süresinin ilk yılında 300 ağaç dikme cezası verdi.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327