Döşemealtı Belediyesi İle Aykad.der Arasında Protokol İmzalandi

Alevi Yolu Kültür, Araştırma ve Dayanışma Derneği (Aykad.der) tarafından Döşemealtı ilçesi Yukarı Karaman Mahallesi 416 Ada 2 No’lu parselde yapılacaK Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin bazı kısımlarının sosyal amaçlı kullanımına yönelik...

Döşemealtı Belediyesi İle Aykad.der Arasında Protokol İmzalandi
Alevi Yolu Kültür, Araştırma ve Dayanışma Derneği (Aykad.der) tarafından Döşemealtı ilçesi Yukarı Karaman Mahallesi 416 Ada 2 No’lu parselde yapılacaK Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin bazı kısımlarının sosyal amaçlı kullanımına yönelik protokol imzalandı.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Dernek Başkanı Savaş Sezgin tarafından imzalanan protokole göre Aykad.der’in yaptıracağı Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin; tiyatro, sinema salonu, konferans, toplantı salonu, yemekhane ve eğitim salonları Döşemealtı Belediyesi ile bazı kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyması halinde herhangi bir ücret ödemeksizin kullanılabilecek.
İmza sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Turgay Genç, Yukarı Karaman Mahallesi’nde Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin yapılmasına yönelik Döşemealtı Belediye Meclisi’nce alınmış bir karar olduğunu hatırlatarak bu karar doğrultusunda Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin bazı kısımlarının sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda hem Döşemealtı Belediyesi hem de kamu kurumları hiçbir bedel ödemeden etkinliklerini yapabileceğini bildirdi.
5 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Cem Evi ve Kültür Merkezi inşaatının bu yıl içerisinde temelinin atılacağını söyleyen Dernek Başkanı Savaş Sezgin, "Cem Evi ve Kültür Merkezimiz, bodrumla birlikte 4 kattan oluşuyor ve inşaat alanı 4416 metrekare. İçerisinde; toplantı salonu, yemekhane, eğitim salonları, yönetim bölümleri, morg ve cenaze hizmetleri, kurban kesim alanları, mini bir spor salonu, ibadethanesi, sergi salonu, kütüphanesi ve daha pek çok detayların yer aldığı Türkiye’nin dernek adına tapulu ilk Cem Evi ve Kültür Merkezi’nin yaklaşık 5 Milyon Lira’ya mal olacağını ön görüyoruz" diye konuştu.
Döşemealtı İlçesi için önemli bir sosyal proje olduğuna da dikkat çeken Başkan Genç, "Belediye Meclisimizce alınmış karar doğrultusunda yapılacak olan Cem Evi ve Kültür Merkezi yalnızca Alevi kardeşlerimize değil bölgemizin tamamına açık olacaktır. Kültür Merkezi içerisinde ki imkanlardan yalnızca belediyemiz değil kamu kurumları da ücretsiz olarak yararlanabilecektir. Dolayısıyla önemli bir sosyal proje için ilk adımları atmış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327